Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V Kdousově na krev! Po stopách MAFIE :-)

Tak máme u konce i druhý letošní turnus na Kdousově. Pro vedoucí to bylo vyčerpávajících 14 dní, pro děti snad skvělý způsob trávení prázdninových dní. V tomto týdnu bylo úkolem dětí infiltrování se do mafiánských rodin, které páchaly mnohé trestné činy a jejich odsouzení. V podobě několika únosů vedoucích a řešení případů.

Táborníci se rozdělili do čtyř družstev – Vymahači, Bouchači, Green Mafia a Los Banditos. Na každém večerním nástupu jsme se pak scházeli oblečeni v našich mafiánských kostýmech a hodnotili předešlý den.

Tábor provázelo i několik tematických scének, které se dětem moc líbily a večerní soudy, na kterých museli táborníci řešit různé případy za pomocí rozmanitých indicií. Během celého týdne se řešilo spoustu dalších případů a trestných činů v podobě luštění zašifrovaných zpráv, hledání podezřelých či unesených vedoucích.

V polovině týdne jsme měli milou návštěvu od policie, která nám udělala besedu o tom, jak to u policie chodí a rozdala dětem pexesa a omalovánky.

Každý všední den v týdnu také probíhaly „školy mafiánů“, kde se děti učily nové šifry, hazardní hry, střelbu a forenzní vědy – a proto vám vaše děti dovezly otisky prstů, nohy, pěsti či ucha.

V pátek se konalo velké finále tábora v podobě kasína, kde mohly děti vyhrát žetony, za které si pak na „tržišti“ tvořeném sponzorskými dary mohly nakoupit nějaké drobnosti či sladkosti.

V sobotu nemohlo chybět rýžování zlata a večerní mafiánská diskotéka. Dětem se podařilo proniknout do mafiánských rodin a odhalit všechny případy a nástrahy celého týdne.

Mafie Kdousova byla odhalena a kdoví, co nás čeká v dalším roce!


 

Anna Holásková, LDT Kdousov * http://taborkdousov.wgz.cz/


 

Letní dětský tábor Kdousov 2015 * Po stopách mafie

 

Foto © 2015 Archiv LDT Kdousov

 

 


27-07-2015-BK