Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V BURGENLANDU jsme se měli dobře

Na čtvrtek 25. srpna 2011 zorganizoval Zahrádkářský svaz Velké Pavlovice jednodenní zájezd do vinařské oblasti Burgenland v Rakousku a pozval také další zájemce z našeho města. Celým zájezdem tradičně provázela a překládala pro nás paní Seidlová z Mikulova.
Nejdříve jsme navštívili městečko Gols a v něm pětihvězdičkové moderní vinařství Heinrych s rozlohou 80 ha vlastních vinic. Vinařství bylo před 10 lety za podpory EU vybudováno na "zelené louce", mezi vlastními vinicemi a vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Následovala další zastávka ve vinařství Haider v městečku Illmitz. Tamní vinařství nebylo tak technologicky vyspělé, ale majitel skvěle skloubil vinařství s provozem restaurace a penzionu. V obou vinařstvích jsme potkali slovenské zaměstnance, kteří již několik let každý den dojíždějí do tohoto regionu za prací z Bratislavy.
Poté jsme se zastavili v přístavním městečku Podersdorf na břehu jezera Neusiedler See, kde jsme se mohli projít po molu.
Poslední zastávka byla v regionální vinotéce Weinwerk ve městě Neusiedl am See. Zde jsme si od someliérky nechali doporučit místní typická minerální vína, ke kterým jsme dostali i zajímavý výklad. Na závěr jsme si dopřáli ochutnávku zdejších sektů.
Protože jsem byl mezi zahrádkáři hostem, chtěl bych v závěru velice poděkovat panům Lacinovi a Kostrhunovi za velmi zdařilý výlet orientovaný do oblasti Burgenland.

Lubomír Zborovský

 

Fotografie ze zájezdu si můžete prohlédout po kliknutí na obrázek...