Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Užívejte si podzimní slunce s novými příběhy

Krásné a prosluněné podzimní dny nemusí lákat jen na práci na vinicích a kolem domu. Další možností je sednout si s výbornou knihou ven na lavičku. Protože knihovna opět přichystala pro své čtenáře a čtenářky další várku knih. 

Výběr titulů do regálu s novinkami, který knihovnice nakoupila podle oblíbených žánrů (nové tituly od Bauera, Benkové, D. Dána, Ludluma,..) a zaměřila se více na děti a mládež, doplňuje také dar z Moravské zemské knihovny. Ta nám již každoročně dodává knihy českých autorů pro velké i malé čtenáře z projektu Česká knihovna. Za zmínku patří v prvé řadě obsáhlý román Hodiny z olova Radky Denemarkové, letošní výtěž Magnesia Litera. 

O dalších pár zajímavých knih se zasloužili sami čtenáři, kteří do knihovny darovali knihy, za což ji velice děkujeme. Jednalo se především o novinky nebo o žánry opravdu žádané mezi našimi čtenáři. Ostatní knihy bohužel musí knihovna z kapacitních důvodu odmítat, i když nás to mrzí. Přesto si i tyto knihy najdou nového majitele díky skříni Vezmi knihu/Daruj knihu, která velice dobře funguje jako bezplatná výměna knih v průchodu obchodu Enapo u autobusového nádraží. 

Úplný seznam knižních novinek naleznete ZDE

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 16.10.2019