Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Užijte si prodloužený víkend s knihou v ruce

Vypadá to, že nám svatý Václav přinese kromě volna také pořádné ochlazení. Spousta lidí určitě i tak vyrazí někam do přírody, kde mohou být bez roušek volně dýchat. Někdo však dá předost pohodlí svého domova. A třeba si najde čas na dobrou knihu. A těch máme dost.

Městská knihovna připravila jako vždy pro své čtenáře to nejlepší, co v posledních měsících na knižním trhu vyšlo. Ať už v českých „luzích a hájích“ vyzdvihovaná prvotina Šikmý kostel od Karin Lednické, nebo další nebo ověřená kvalita knih z per Kláry Janečkové, Jana Bauera, V. Vondrušky či Aleny Jakoubkové. V naší knihovně nesmí samozřejmě chybět kniha Vánoční nadílka pohádek místní mladé autorky Moniky Procházkové, o které jste si mohli přečíst v posledním zpravodaji. 

V naučné literatuře stojí za zmínku určitě kniha Dítě v síti, což je takový manuál pro rodiče či učitele, kteří chtějí rozumět digitálnímu světu dnešní mladé generace. Tolik oblíbené a čtené životopisy jsme doplnily o autobiografie Ljuby Skořepové a Gabriely Koukalové, která svou knihou Jiná rozbouřila vlny nejen biatlonového sportu. 

Velký prostor dostaly opět i dětské knížky, ať už knihami pro samostatné čtenáře (Všechny čtyři hvězdičky, čtyři díly Frankova kouzelného fotbalu, Kája super frája, Balada o zlomeném nosu, Aristoteles a Dante odhadují záhady vesmíru), nebo začínajícím čtenářům ( Chmatákovi a velká narozeninová loupež, Co věděla moudrá želva, Mimi a Líza, Pohádky z půdy). Nejmenším dětem, kteří chodí do naší knihovny čím dál ve větším počtu, jsme doplnili nabídku leporel z řady Minipedií z nakladatelství Svojtka, tolik malými „nečtenáři“ oblíbených.

 Dalším počinem knihovnice je rozšířit postupně řady o komiksy a gamebooky, v současnosti velmi oblíbeném formátu, která nadchne i zaryté odpůrce čtení. Novými přírůstky jsou celosvětově známý komiks Kůstek: Útěk z Kůstkova a gamebook OZ ze svatě Čaroděje ze země Oz.

Seznam knižních novinek * otevřete ZDE

Městská knihovna * Užijte si prodloužený víkend s knihou v ruce

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 25.9.2020