Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Uvítání na hranicích a Stezka Modré Hory v novém kabátu

Modrohorské obce Němčičky, Kobylí, Vrbice a město Velké Pavlovice na hranicích Modrých Hor vítají své návštěvníky s novými uvítacími tabulemi, výjimkou je obec Bořetice, která je v samém středu turistického mikroregionu. Svazek obcí Modré Hory se na těchto tabulích také loučí s návštěvníky po cestě zpět k domovu, a zároveň informuje o příštím shledání na své plánované další akci. 

Nový kabát s modrohorským kvítkem si letos v létě oblékla i velice oblíbená Stezka Modré Hory, kterou hojně využívají jak pěší návštěvníci, tak obzvláště cykloturisté.

Oboustranná modrohorská tabule s uvítáním i rozloučením evokuje v návštěvnících touhu po poznání veškerých krás malebného mikroregionu, nelze však si napoprvé vychutnat vše co Modré Hory nabízí, určitě každý rád svou návštěvu po prvním prozkoumání terénu několikrát zopakuje.

Moravské vinařské stezky v letošním roce ve Velkopavlovické vinařské podoblasti byly monitorovány kvůli opravám značení všech stezek, a tak se této aktivity chytily i modrohorské obce a využily tak aktualizaci nového loga mikroregionu na značené Stezce Modré Hory. Aktivita svazku obcí se zdařila, a tak turisté mohou nově využívat stezku s označením trasy modrohorským kvítkem.

Těšíme se na setkání!

Modré Hory * Nový informační systém a uvítací tabule

Text: Lukáš Stávek, Svazek obcí Modré Hory / Foto: Archiv Svazku Modré Hory / 22.9.2021