Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Úterní hodový průvod? Záplava bílé a konec v nedohlednu

A to doslova. Vždyť bez dětského předvoje čítal úterní hodový průvod téměř dvě stovky krojovaných. Osmačtyřicet párů krojované chasy, kdy bílé dívčí kroje ostře kontrastovaly s černými chlapeckými, doplnil prakticky stejný počet ženáčů. Ten se od omladiny odlišoval nejen barvou krojů vdaných dam, ale i spoustou kočárků, ve kterých se vezli nejmladší účastníci průvodu.

Po sóle velkopavlovické chasy a ženáčů si svůj nástup i s verbuňkem jako z partesu vystřihli nejmenší krojovaní. Tradičním zakončením úterního odpoledne bylo sólo čmeláci, při kterém se náležitě vyřádili nejen děti, ale i odrostlejší mládež a rodiče. 

Večerní zábava je zpestřena nejen volbou starých stárků a sklepníků, ale také sólem bosky, bez košil či v trenkách. K tanci a poslechu hrála pro tento den velmi oblíbená a žádaná DH Lácaranka.

Hody jsou sice za námi, ale před námi jsou ještě hodky, které se budou konat v sobotu 20. srpna a na které vás tímto srdečně zveme.

POZVÁNKA na VELKOPAVLOVICKÉ KROJOVANÉ HODY A HODKY roku 2022
s podrobným programem (včetně tras krojovaných průvodů) * ke stažení ZDE

Folkor ve městě * HODY 2022 - Úterní hodový průvod? Záplava bílé a konec v nedohlednu

Text a foto: Věra Procingerová / 17.8.2022