Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ústní maturitní zkoušky začaly

Po dlouhých dnech příprav začaly v pondělí 28. května 2012 na našem gymnáziu ústní maturitní zkoušky. Studenti maturitních ročníků skládají ústní maturitní zkoušku ze dvou školních profilových předmětů a dvou povinných předmětů společné státní části.

V letošním školním roce maturuje 21 studentů oktávy s třídním učitelem Mgr. Petrem Kadlecem v osmiletém studijním oboru. Předsedou této maturitní komise je RNDr. Přemysl Pokorný. V maturitní třídě 4. A s třídní učitelkou Mgr. Pavlou Míchalovou maturuje 26 studentů čtyřletého studijního oboru a předsedou této maturitní komise je Mgr. Jaromír Finda.

Obavy a napětí ze své první zkoušky dospělosti postupně opadaly a studenti před maturitní komisí prokazovali své znalosti. Již první (pondělní) maturitní den byl velmi úspěšný a pozitivně motivační pro ostatní, které maturita teprve čeká.

Přejeme všem hodně štěstí a držíme palce!

 

Na ústní zkoušky navazují didaktické testy a písemné práce, které jsou celostátně zadávané a konaly se v začátku května. Po vyhodnocení všech dílčích zkoušek se studenti dozví jak u zkoušky dospělosti na naší škole uspěli.

Dr.Kropáč Vlastimil

 

Fotogalerii z prvního maturitního dne otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

28-05-2012 PV