Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ústní maturitní zkoušky začaly

Po dlouhých patnácti letech příprav začaly v pondělí 23. května 2011 na našem gymnáziu ústní maturitní zkoušky. Studenti maturitních ročníků skládají ústní maturitní zkoušku ze dvou školních profilových předmětů a dvou povinných předmětů společné státní části.

V letošním školním roce maturuje 22 studentů oktávy s třídním učitelem Ing. Oldřichem Tesařem v osmiletém studijním oboru. Předsedou této maturitní komise je Mgr. Daniela Hasníková. V maturitní třídě 4. A s třídní učitelkou Mgr. Annou Rilákovou maturuje 28 studentů čtyřletého studijního oboru a předsedou této maturitní komise je Mgr. Pavel Klement.

Obavy a napětí ze své první zkoušky dospělosti postupně opadaly a studenti před maturitní komisí prokazovali své znalosti. Již první (pondělní) maturitní den byl velmi úspěšný a pozitivně motivační pro ostatní, které maturita teprve čeká. Na ústní zkoušky navazují didaktické testy a písemné práce, které jsou celostátně zadávané a budou se konat od pondělí 30. května 2011. Po vyhodnocení všech dílčích zkoušek (pravděpodobně 16. června) se dozvíme, jak nové zkoušky dospělosti na naší škole dopadly.

Přejeme všem hodně štěstí a držíme palce!

Dr. Kropáč Vlastimil

 

Fotogalerii z maturity otevřete kliknutím ZDE

 

Maturita, zkouška dospělosti
Videostudio Grégr Velké Pavlovice

 

24-05-2011 PV