Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Úspěch v soutěžním pořadu UŽ TAM BUDEM?

V úterý dne 9. dubna 2019 se žáci z devátých ročníků a z 8.A Základní školy Velké Pavlovice zúčastnili natáčení dalšího dílu nového dětského soutěžního pořadu České televize Brno s názvem Už tam budem? a v prostorách VIDA centra v Brně. 

Naše družstvo ve složení Markéta, Víťa, Matěj, Tadeáš a Petr obdrželo modrá trička a neslo název KRYPTONI. Proti našemu družstvu nastoupili žáci s červeným dresem – Neoni - z nedaleké Základní školy Rakvice.

Soutěž probíhala celkem v osmi disciplínách. Celé natáčení trvalo více než deset hodin a to především z důvodu neustálého stěhování techniky České televize a náročných příprav jednotlivých scén. 

Naše družstvo začalo hned v úvodní vědomostní soutěži vítězstvím a tímto trendem pokračovalo až do konce celého klání. Před závěrečnou disciplínou bylo skóre 34 : 14 pro nás. Tématem soutěžního dopoledne byla vesmírná architektura. Poslední disciplínou bylo hádání osobnosti, vztahující se k tomuto tématu. I přes různé tipy jsme pana Kaplického nakonec neuhádli, ale to nevadilo. Díky značnému bodovému zisku jsme klání vyhráli a čekal nás boj o ceny - tři soutěžní otázky měly určit, jaké odměny si odvezeme. 

Za každou správně zodpovězenou otázku získali soutěžící jednu bednu. Uhádli jsme jen jednu otázku a zvolili si bednu číslo 2. Po jejím otevření jsme vykřikli radostí! Byla v ní hlavní výhra - mobilní telefony a vstupenka pro celou třídu do VIDA centra v Brně.

A kdy nás uvidíte v televizi?
Vysílání tohoto natáčení proběhne na "Déčku" 19. května 2019 v dopoledních hodinách.
Tak se určitě nezapomeňte dívat!

Webové stránky pořadu UŽ TAM BUDEM? * najdete po kliknutí ZDE

Text: Ing. Lenka Bukovská, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / 16.4.2019