Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Úspěch medailových vín ze soutěže FORUM MORAVIUM

Zdroj: www.vino-klub.cz * Dvě vína vinařské firmy Réva Rakvice si velmi úspěšně vedou v oblíbenosti a prodeji e-obchodu Víno-club. Obě získala medaile Forum Moravium na soutěžní přehlídce vín ve Velkých Pavlovicích v roce 2006.

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ SVĚTOVÁ BÍLÁ VÍNA MĚSÍCE SRPNA

V tomto výběru je zastoupeno 6 bílých vín z různých zemí. Pět lahví se do srpnové hitparády dostalo nově, jediný český zástupce Neuburské pozdní sběr 2005 z řady Gallery se do této měsíční hitparády dostalo znovu. Demonstruje to Vaši oblibu kvalitních moravských vín, protože Neuburské je vůbec celkově nejvíce objednávané víno. Je svěží s příjemnou kyselinkou a nádhernou ovocnou vůní.

Dalším vínem v naší srpnové hitparádě je australské Long Row Chardonnay 2003,jihoafrický Sauvignon blanc z Villiera ,Tramín červený neboli Gewürtztraminer 2004 z Chile.francouzským zástupcem je svěží dobře vyvážené víno z oblasti Cotes du Rhone Blanc Pere Anselme, ročník 2005, do hitparády patří i  italské suché bílé víno Villa Solais Vermentino di Sardegna D.O.C. 2006.

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ ČERVENÁ VÍNA MĚSÍCE SRPNA

Naše druhá tabulka nejoblíbenějších vín měsíce, měla ještě překvapivější nebo přesvedčivější výsledky než bílá hitparáda měsíce srpna. Zopakovala se tu dvě vína, která patřila mezi nejoblíbenější červená vína měsíce července. Opět je zde přítomen moravský zástupce z kolekce Gallery a sice Cabernet Moravia 2005 pozdní sběr, který se vyznačuje silnou temně červenou barvou a typickým odrůdovým charakterem. V chuti je sametový, hladký s nádechem čokolády, černé kávy a skořice.

Dalším, který obhájil svou pozici favorita, je australský Long Row Shiraz 2004,třetím nejoblíbenějším světovým červeným je francouzský Cabernet Sauvignon Vin de Pays de l’ Herault 2005, dále  jihoafrický Boland Cellar Cabernet Sauvignon 2004/05. Poslední, ale neméně oblíbenou odrůdou, která byla do našeho portfolia uvedena teprve nedávno, díky čemuž se neutkávala s ostatními po celý měsíc srpen, je chilský Merlot "120" 2004.