Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Umíme pozdravit a prostřít stůl

Nad krásnou knížkou Ladislava Špačka „Dědečku, povídej!“ se v tomto týdnu sešly v knihovně děti z Mateřské školy Velké Pavlovice s knihovnicí Danou Růžičkovou. Jak už jméno autora napovídá, knížka se věnuje základům etikety pro děti od tří let. Chvilka věnovaná školčátkům se mohla zaměřit jenom na malinkou část toho, co knížka obsahuje.

Ale krásné bylo, že připravenou skládačku nakonec zvládly všechny, i ty nejmladší děti. S knihovnicí si nejdřív povídaly o tom, kde všude ráno pozdravíme svou rodinu, své učitele, kamarády a ostatní dospělé. A potom společně krásně „prostřely“ pro slavnostní oběd.

Prohlédněte si fotky ze setkání a podívejte se, jaké úhledné červeno-bílé variace se podařilo vytvořit i těm nejmenším. Možná, že o tomto víkendu doma mamince ukáží, co jim o prostírání stolu vyprávěli v knihovně a jistě také ve školce. Za skvěle splněný úkol byly děti odměněny aspoň malou sladkostí a ovocným nápojem pro zahnání žízně.

Setkání s dětmi je v každodenní činnosti knihovny vždycky velkým potěšením a velkou radostí. Nezbývá, než doufat, že je to stejné i pro děti a jejich učitelky.

Mgr. Dana Růžičková


 

Školčátka v knihovně na "kurzu" slušného chování a správného stolování

Fotogalerii I. * otevřete kliknutím ZDE 
Fotogalerii II. * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Karolína Bártová & Věra Procingerová

 

 

 

28-02-2014-BK