Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Udělejte si čas na nové knihy

Již tradičně je předvánoční čas také obdobím, kdy dají nakladatelství na knižní trh ty nejatraktivnější tituly a ty nejlákavější autory.

Proto také obsahuje nabídka nových knih, které přidala do svého fondu městská knihovna, jenom samé „trháky“, které určitě stojí za to, aby je čtenáři zařadili do svého programu na podzimní a zimní večery.

Čtenářkám se jistě budou líbit nové knihy Evy Bešťákové, Jaroslavy Černé, Blanky Hoškové, Petry Hülsmannové, Lenky Chalupové, Táni Keleové-Vasilkové, Barbary Nesvadbové, Haliny Pawlowské, Jarmily Pospíšilové či Magdy Váňové. Koupili jsme 3. díl „Deníčku moderního fotra“ od Dominika Landsmana i 4. díl „Aristokratky“ od Evžena Bočka. Přidat můžeme i zahraniční autorky Danielle Steelovou, Lindu Howardovou, Jojo Moyesovou a Noru Robertsovou. V knihovně máme i poslední knihu Marty Davouze (Železné), která se jmenuje „Víkend s Miriam“, Nezapomněli jsme ani na novinku Patrika Hartla.

Milovníkům historických románů a historických detektivek snad udělají radost nové tituly Jana Bauera, Stanislava Češky, Kena Folletta, Elizabeth Petersové, Olivera Pötzsche nebo poslední díl „Husitské epopeje“ Vlastimila Vondrušky.

Vyšly také nové klasické detektivky těch nejoblíbenějších autorů, jako jsou John Connolly, Dominik Dán, Jeffery Deaver, Sophie Hannahová či Louise Pennyová. Jako autor špionážního románu se tentokrát představil slavný James Patterson. Ten je také spoluautorem špionážního románu „Pohřešuje se prezident“ , který vyšel Billu Clintonovi.

K novým titulům neodmyslitelně patří také celá škála thrillerů a psychothrillerů, které patří u současných čtenářů k nejoblíbenějším. Připomínáme aspoň Sarah Flintovou, Mary Kubicu, Petra Maye, Steva Robinsona nebo Tima Weavera. Vyšel netrpělivě očekávaný titul „Lazar“ Larse Keplera. Novým jménem na tomto poli bude pro čtenáře asi jméno spisovatelky Julie Heaberlinové, její psychothrillery jsou ovšem excelentní.

Nově také představujeme autora Fredrika Backmana a zatím jeho dva romány „Medvědín“ a pokračování „My proti vám“.

Seznam nových knih * otevřete po kliknutí ZDE 

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 30.11.2018