Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Účast na KRAJEM ANDRÉ se rovnala heroickému výkonu

Pekelná. Přesně taková byla jedenáctá Expedice Krajem André, která se uskutečnila v sobotu 25. července 2016. Nevybíravé manýry počasí se podepsaly na účasti, do terénu vyrazilo o něco méně cykloturistů než je obvyklé. Není se co divit, slunce žhnulo a spalovalo už od časného rána. Odolné jedince, které předem avizovaná celodenní výheň neodradila, čekal skvělý program šitý na míru úplně všem. Dospělým, dětem, milovníkům vína, abstinentům, cyklistům i pěším připravili organizátoři hned čtyři možnosti tratí, od 12 až do 41 kilometrů.

Startovním a zároveň i cílovým místem akce byl hustopečský kemp Formanka. V úvodu expedice si zde každý účastník zakoupil startovací balíček s nezbytnými pokyny a velenutnými pomůckami, především s koštovačkou na víno, a vyrazil vstříc nezapomenutelným zážitkům a bohatému programu. Na ten lákalo všech devět pořádajících a současně i průjezdných obcí. Slibovaly vzorek vína odrůdy André zdarma a razítko na každém registračním místě, ochutnávky vín místních vinařů, krásné výhledy z rozhleden, regionální gurmánské speciality, živou hudbu a v závěru putování slosování účastnických průkazů o řadu pěkných a praktických věcných cen.

Ve Velkých Pavlovicích se razítkovací místo po loňské premiéře opět nacházelo ve výrobní hale Šlechtitelské stanice vinařské, a.s.. Chládek a příjemné komfortní prostředí se osvědčilo. Dospělým účastníkům zde byla zdarma nabídnuta koštovečka vína odrůdy André jakostní Floriánek a dětem sušenky na dobití baterek :-). Kdo měl kuráž ve vražedně tropických vedrech pokoušet svou výdrž, mohl si zakoupit k ochutnávce další dva vzorečky - André rosé pozdní sběr 2015 CH.C.André a nebo Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 CH.C.André. Všem však přišlo spíše vhod studené občerstvení v podobě zmrzliny či vychlazených nápojů, které spolu s grilovanými klobásami a masem nabízel kiosek pod rozhlednou Slunečná.

Ten kdo doputoval do Velkých Pavlovic, měl již v průkazu otisk razítka z Hustopečí a Staroviček. Na ránu do vandr průkazu tak čekalo ještě dalších šest prázdných políček patřících Bořeticím, Vrbici, Kobylí, Němčinkám, Horním Bojanovicím a Kurdějovu.

Přede všemi, kteří je komplet posbírali, smekáme klobouk.
V mnohdy 38 stupních Celsia ve stínu se jednalo o heroický výkon!

 

Tak snad s moudřejším sluncem nad hlavou za rok, už podvanácté do tuctu,
znovu na Expedici Krajem André, na shledanou!

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z XI. ročníku EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 

 


27-06-2016-BK