Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ĺubica Krištofová: Moje krajina

V úterý 13. září se ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice konala slavnostní vernisáž autorské výstavy fotografií dr. Ĺubice Krištofové ze Senice.

Výstava potrvá v našem městě do 15. října 2022 a byla otevřena také pro přespolní návštěvníky města v sobotu 17. září, neboť se k místnímu vinařskému svátku skvěle hodí.

Kurátorkou výstavy je slovenská fotografka MgA. Luiza Marečková, která na vernisáži přednesla odborný komentář. Také dr. Krištofová účastníky vernisáže provedla svou výstavou a vyprávěla o historii a tématech svých fotografií, přidala také svůj osobní komentář. Fotografie plné kouzla a barev vyprávějí o krajině slovenského Záhoří, o lidech žijících na Kopanicích, o lidové architektuře a krojích z oblastí, které má autorka ráda. Série fotografií lidových křížů a poklon plných světla a slunce má lidem přinášet poselství, že vždy existuje „světlo na konci tunelu“.

Ke slavnostní atmosféře vernisáže výrazně přispěla svým hudebním vystoupením také Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice. 

Velkopavlovické občany srdečně zveme k prohlídce stávající výstavy a také předem na příští vernisáž, která se bude konat 8. listopadu a bude tvořena fotografiemi velkopavlovických a senických autorů z letošních společných workshopů na téma „Svět, který mě obklopuje – fotografická esej“.

Autorskou výstavu fotografií Ing. Marie Holáskové z Velkých Pavlovic vystavujeme na radiodiagnostickém oddělení polikliniky Břeclav do konce letošního roku.

Organizátoři výstavy děkují za podporu městu Velké Pavlovice a Záhorskému osvětovému středisku v Senici.

Kultura ve městě * Výstava fotografií - Ľjubica Krištofová: Moje krajina

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Jana Vondrová / 19.9.2022