Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

U pekárny bude bezpečněji, díky vyvýšenému přechodu

V brzkých ranních hodinách sobotního rána, dne 16. května 2015, se pracovníci Služeb města Velké Pavlovice pustili do budování vyvýšeného přechodu pro chodce na ulici Dlouhá, před Pekárnou Pláteníková. Z důvodu prací na vozovce bude tato ulice v úseku od tzv. Bálkovy uličky (křižovatka s ul. Bří Mrštíků) po kostel po oba víkendové dny uzavřena.

Vyvýšený přechod splní hned několik pozitivních funkcí. Primárně je pro samotné přecházení pěších mnohem bezpečnější než běžná na vozovce vyznačená zebra. Řidič motorového vozidla, motocyklista nebo i rychlý cyklista takový přechod zaregistruje už z dálky, tím pádem se pro něj pomyslně roztočí blikající majáček důrazně varující „zpomal, chodci“ a „pozor, nerovnost na vozovce“. Řidič pak automaticky sešlápne pedál brzdy a neštěstí je zažehnáno.

Dalším neméně významným bonusem je bezbariérová možnost přechodu ulice, navíc u pekárny na mimořádně frekventovaném místě. Nejen hendikepovaní občané, ale i maminky s kočárky, malé děti na odrážedlech či tříkolkách nebo in-line bruslaři tuto možnost zajisté rádi uvítají.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii ze zahájení budování vyvýšeného přechodu pro chodce
na ulici Dlouhá otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Karolína Bártová

 

 


16-05-2015-BK