Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tým z břeclavské „obchodky“ zvítězil v celostátní soutěži Finanční gramotnosti

Napsali o nás; Břeclavský deník - 4.5.2021 * I v době distanční výuky se na středních školách čile soutěží. Družstvo studentů obchodní akademie ze Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav se zúčastnilo soutěže o finanční gramotnosti a zvítězilo. 

Družstvo žáků 3. ročníku oboru obchodní akademie ze Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav ve složení Karolína Tomková ( Velké Pavlovice), Veronika Zapletalová a David Pardovský zvítězilo v celostátním finále 10. ročníku soutěže Finanční gramotnost.

Soutěž Finanční gramotnost vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Realizaci po odborné, finanční a organizační stránce zajišťuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. Odborným garantem je Evropská asociace finančního plánování ČR a hlavním partnerem Abeceda peněz, aktuálně největší program finančního vzdělávání v ČR.

Školní a okresní kola probíhala od listopadu loňského roku, v březnu pokračovala kola krajská. Z nich postoupilo dvanáct středních škol do celostátního finále. Týmy si na své cestě soutěží musely poradit s různými úkoly a soupeřit s mnoha účastníky, vyjadřovaly se i ke způsobu výuky finanční gramotnosti ve školách.

Pro online finále byla připravena krátká scénka znázorňující situaci z praktického života. Soutěžící odpovídali na odborné dotazy, které se vázaly právě k ní. Měli také možnost klást otázky Aleši Michlovi, členu bankovní rady České národní banky.

Metu nejvyšší obsadila dvě družstva - žáci oboru obchodní akademie ze Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav, a žáci z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Šumperk. Každý člen vítězného družstva získal poukázku na nákup knih v hodnotě 1 000 Kč. V břeclavské škole ocení reprezentanty pochvalou spojenou opět s knižní poukázkou. Dalším oceněním úspěchu bylo jistě i přijetí soutěžících a jejich učitelek u místostarosty Břeclavi Richarda Zemánka, které proběhlo 23. dubna 2021 na břeclavské radnici.

228192

Text: Marcela Minářová, Střední průmyslová škola Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav

Zdroj: https://breclavsky.denik.cz / 4.5.2021