Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Týden dětských radovánek v mateřské škole

V mateřské škole ve Velkých Pavlovicích byl poslední květnový týden ve znamení dětských radovánek. Každý den byl pro děti ze všech tříd přichystán zajímavý a zábavný program. Děti tak slavily svůj svátek DEN DĚTÍ.

V pondělí byly aktivity ve třídách opravdu pestré. Třída Motýlků se ozdobila kamínky a pro děti z Kuřátek byly nachystané poutavé úkoly na stanovištích. Sluníčka si užila své dopravní dopoledne na zahradě mateřské školy. Třída Berušek se vydala na výlet k Vinařskému penzionu André, kde navštívila Babiččin statek s hospodářskými zvířaty. 

V naší mateřské škole jsme stejně jako většina naší České republiky nezapomněli oslavit národní vítězství v hokeji. Třída Koťátek na počest tohoto vítězství vytvořila v rámci umění Street artu podobizny našich slavných hokejistů na potravinářskou folii.

V úterý 28. května 2024 za dětmi přijelo do mateřské školy Divadlo Kejkle se zábavným programem, který se konal na terase před mateřskou školou. Ve středu 29. května 2024 všechny děti čekalo v hale školky překvapení. Stálo tu sférické kino, ve kterém byly promítány pohádky přiměřené každé věkové skupině. 

Další návštěva na děti čekala ve čtvrtek 30. května 2024. Do mateřské školy za námi přijeli hasiči a městská policie. To vám byla podívaná! Jako každoročně i letos probíhal nácvik požárního poplachu, který všichni zvládli na výbornou.

Poslední den dětských radovánek měla každá třída svůj individuální program. Tančilo se, zpívalo se, trhaly se třešně či si děti potrénovaly své hlavičky v rámci zábavných aktivit na interaktivní tabuli. 

Děti odešly z mateřské školy nejen s fůrou zážitků, ale také si každý den odnesly i malý dáreček v podobě upečených dobrot, prstového maňáska nebo náramku se zvířátky.

Mateřská škola * Týden dětských radovánek ve školce k MDD

Text: Bc. Olga Moravcová, ředitelka Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice / 7.6.2024