Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tvořivé soboty přináší radost nejen dětem

Na Středisku volného času se počátkem měsíce listopadu rozjela série „Tvořivých sobot“ zaměřených na různé výtvarné činnosti. Každé listopadové sobotní odpoledne si tak děti, ale i jejich rodičové, mohou přijít na středisko zhotovit pěkný výrobek.

První tvořivé odpoledne patřilo výrobě voňavých mýdel. Na tuto techniku jsme zakoupili klasické mýdlo „Jelen“ a několik dalších parfémovaných mýdel. Mýdla si děti nastrouhaly a s troškou vody smísily v „těsto“. Aby mýdlo příjemně vonělo, přidávali jsme do něj sušené plodiny – okvětní lístky růží, šalvěj, levanduli, ale také kapku ananasové nebo rumové tresti.

Mýdlovou hmotu jsme dávali do formiček ve tvaru srdíčka a hvězdičky. V ruce jsme pak vymodelovali další drobné tvary a hotová mydélka zavěšovali na přírodní provázek. S každým nově vyrobeným mýdlem se klubovou linula větší a větší příjemná vůně. Domů si každý odnášel několik hezky vonících výrobků.

Následující sobotní tvoření mělo zcela jiný ráz. Tentokrát si přišly maminky a děti vyzkoušet techniku ručně vyráběných korálků. Paní profesorka Ing. Marie Šmídová, která přinesla všechen potřebný materiál (pestrou paletu korálků, drobné součástky, atd.), vysvětlila postup výroby a během celého odpoledne všem trpělivě pomáhala.

Každý si zhotovil několik párů náušnic, přívěšek na ruku a korálky na krk. Velkým zpestřením hlavně pro mladší děti byla ukázka výroby korálkového stromečku. I tuto složitější techniku děti zvládly a podařilo se jim vykouzlit  pěkný dáreček pro své blízké.

 

Další dvě soboty z tohoto cyklu jsou zaměřeny na ubrouskovou techniku a výrobu adventních věnečků.
Neváhejte tedy a přijďte mezi nás!

 

Fotogalerii z TVOŘIVÝCH SOBOT
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

23-11-2009