Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tvořivá sobota obohatila účastnicím šatník

V sobotu 15. května 2010 proběhla na středisku volného času další Tvořivá sobota tentokrát zaměřená na malování hedvábí. Kurz vedla paní Ing. Marie Šmídová, která opět potvrdila, že v Pavlovicích máme hodně občanů, kteří umí nějakou dovednost a chtějí se o ni podělit s ostatními.

Deset účastnic si vyzkoušelo malování hedvábného šálu nebo šátku. Motiv, který nejprve nanesly konturou, si každá zvolila každý účastnice dle svého vkusu. Ve většině případů byly vytvářeny abstraktní motivy, ale našel se také pavouk v pavučině nebo tématika Egypta. Po kontuře započalo samotné nanášení barvy štětcem nebo houbičkou. Vznikaly tak šátky a šály v modrých, růžových, žlutých, zelených a oranžových tónech.

Jak můžete vidět na fotografiích, kurz se vydařil a můžeme říci, že nebyl jediný šátek, který by „se nepovedl“. Každý šátek nebo šál nesl punc originality.

V příští Tvořivé sobotě vás zveme na třetí pokračování kurzu pletení košíků z pedigu. I když již se jedná o třetí pokračování, mohou přijít i začátečníci.

 

Fotogalerii z Tvořivé soboty na SVČ - MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

18-05-2010-BK