Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Turističtí nadšenci pokořili PÁLAVSKOU HŘEBENOVKU

Poslední aprílový, jindy také řečený „filipojakubský“ den, s datem 30. dubna 2011, nebyl ve Velkých Pavlovicích pouze svátkem všech čarodějnic, ale také svátkem zdravého pohybu, turistiky především. TJ. Sokol Velké Pavlovice, v čele s hlavní organizátorkou Ing. Janou Václavkovou, uspořádala při příležitosti nádherného slunečného dne I. ročník Jarního přechodu Pálavy. Zúčastnit se mohli jak členové velkopavlovického Sokola, tak také všichni zájemci z řad široké veřejnosti.

Možnosti prošlápnout si 15ti kilometrovou pálavskou hřebenovku z Pavlova do Mikulova využila zhruba třicítka nadšenců. Jak bylo již zmíněno počasí nečekaně přálo, sluníčko prohřívalo chvílemi až moc, lahodné svačinky z batůžků mizely raketovou rychlostí, dobrá nálada nescházela.

Výlet byl zakončen výbornou zmrzlinou v Mikulově, kde se právě odehrávaly Židovské slavnosti, což nás nejen příjemně překvapilo, ale také výborně vyplnilo krátký čas čekání na linkový autobus, který nás pohodlně dopravil do Velkých Pavlovic. A co by to byl za výlet bez deště? I ten jsme zažili, avšak naštěstí v úplném finále a navíc ukryti za skly uhánějícího autobusu.

 

Všichni účastníci bezvadného výletu tímto děkují TJ. Sokol Velké Pavlovice
za zorganizování příjemné turistické akce a krásně strávený den v lůně pálavské přírody.

Již nyní se těšíme na další výšlap!

 

Karolína Bártová

 

Více o pohodové atmosféře výletu a kráse jarní přírody
napoví následující fotogalerie...

 

Fotogalerie I * Foto © 2011 Karolína Bártová - otevřete po kliknutí ZDE

Fotogalerie II * Foto © 2011 František Kobsa - otevřete po kliknutí ZDE

 

 

Foto © 2011 Karolína Bártová

 

02-05-2011-BK