Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Turistický projekt pro Modré Hory

Ve středu 8. prosince 2010  v podvečer se ve výstavním sále velkopavlovické radnice konala informativní schůzka o novém pilotním projektu „Turistický produkt Modré Hory“. Hosty, modrohorské starosty a  zástupce realizačních týmů a pedagogů  z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy Univerzity v Brně přivítala paní starostka obce Kobylí a současně místopředsedkyně svazku obcí Modré Hory Ing. Dagmar Kovaříková.

Hlavním řečníkem byl Doc. RNDr. Jiří Vystoupil, CSc. , který vysvětlil podstatu a princip fungování pilotního projektu Modré Hory, určeného  vinařům a poskytovatelům ubytovacích a gastronomických služeb v Modrých Horách.

Modré Hory tvoří obce Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice v jižním cípu vinařské Moravy, kde se pěstují převážně odrůdy révy vinné s modrými hrozny na produkci proslulých červených vín.

Přítomní se dozvěděli informace o moderním turistickém webovém portálu a o dotykovém informačním kiosku. Informační kiosky v každé obci on-line  představí atraktivity kraje, folklór, vinařství, služby a bude přínosem nejen turistům a návštěvníkům, ale již zmiňovaným vinařům, ubytovacím a gastronomickým zařízením v oblasti Modrých Hor, kteří zde umístí svoje nabídky.

Poskytovatelé služeb měli řadu dotazů, na které jim odborníci beze zbytku odpověděli a projektový manažer Modrých Hor Ing. Přemysl Pálka nastínil časový průběh sběru informací pro spuštění zkušebního provozu nového portálu a kiosků, který by měl přilákat návštěvníky v turistické sezóně roku 2011.

Adventní atmosféru v sále zpříjemňovala výstava obrazů malířů Štefana Ortha a Petra Horáčka.

 

Fotogalerii ze schůzky o projektu TURISTICKÝ PRODUKT MODRÉ HORY
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

09-12-2010 PV