Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tucet seniorů se rozhodlo pro studium, začali navštěvovat Univerzitu třetího věku

Univerzita Karlova (Pedagogická fakulta, Katedra andragogiky a managementu vzdělávání) ve spolupráci s městem Velké Pavlovice připravila pro naše seniory speciální program Univerzity třetího věku.

První přednášky, která proběhla v pátek 13. října 2023 v budově městského úřadu, se zúčastnilo celkem 12 posluchačů. Ti se prostřednictvím internetu připojili ke skupině studujících seniorů v Praze.

Přednáška byla věnována problematice zdravého a aktivního stárnutí. Obě skupiny se společně vyjadřovaly ke zmíněnému tématu. Všichni účastníci se zároveň vzájemně pozdravili prostřednictvím kamer a mikrofonů.

V následujících týdnech pavlovické studující seniory čekají ještě další dvě on-line přednášky. Na jaře, ve druhém semestru U3V, pak vyrazí na tři vzdělávací exkurze do Prahy.

První exkurze je zavede do botanické zahrady v Praze v Troji, kde budou moci obdivovat více než 15.000 domácích či exotických rostlinných druhů, proslulý skleník Fata morgana a přilehlé rozsáhlé vinice. Témata dalších exkurzí budou ještě upřesněna, v jednání je prohlídka strahovské a klementinské knihovny nebo starobylého Karolina.

Vzdělávání seniorů * Zahájení Univerzity třetího věku s asistentkou Mgr. Alexandrou Mazalovovou, MBA

Text: Mgr. Alexandra Mazalová, MBA / Foto: Oldřich Otáhal / 19.10.2023