Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tucet hudebních zážitků na třetím ročníku koncertu ZUŠ HRAJE A ZPÍVÁ CELÁ RODINA

V neděli 28. dubna 2013 uspořádala Základní umělecká škola Velké Pavlovice již III. ročník populárního koncertu "Hraje a zpívá celá rodina", na kterém spolu se žáky ZUŠ vystoupili jejich rodiče, prarodiče a sourozenci. Přípravy na koncert trvaly několik měsíců, kdy rodinní příslušníci navštěvovali vyučovací hodiny v ZUŠ a společně se svými dětmi a pedagogy pracovali na přípravě programu. Velmi početné a nadšené publikum si některé známé písně zazpívalo společně s vystupujícími a odměnilo velkým potleskem výkony všech účinkujících.

Na koncertě vystoupilo celkem 12 rodin z Velkých Pavlovic a okolí a vytvořily nejrůznější nástrojové sestavy. Čtyřruční hru na klavír předvedly se svými maminkami Markéta Michnová, Anabela Horáčková a Tereza Veiglová. Trio klavír, klávesy a akordeon sestavily sestry Radka a Simonka Valných s maminkou, sestry Anna a Emma Procházkovy zahrály s maminkou v sestavě čtyřruční klavír a zobcová flétna.

Natálie Drbolová doprovázela svého tatínka kytaristu na klávesy, Tomáš Melichar s tatínkem utvořili netradiční duo cimbál s akordeonem, sestry Markéta, Zdeňka, Hanka a Eliška Bálkovy zazpívaly čtyřhlasně píseň Petra Ulrycha s poetickým textem básníka Jana Skácela, Zdeňka v mezihrách předvedla hru na příčnou flétnu.

Velký úspěch u publika sklidilo trio Oldřich a Petr Vymazalovi se svým dědečkem panem Josefem Konečným ve složení dvě zobcové flétny, akordeon a zpěv a není náhodou, že známé lidové písně si publikum rádo zazpívalo společně s vystupujícími. Pan Konečný byl žákem velkopavlovické hudební školy a učil se hrát na harmoniku u pana učitele Jeřábka před více než padesáti lety.

Perfektní žesťové trio, které okamžitě rozproudilo krev všem přítomným, sestavila rodina Sadílkova - bratři Michal a Tomáš s tatínkem. Šestiruční hru na klavír již tradičně předvedla učitelská rodina Antošových - oba rodiče se synem Vojtěchem. O veselou a výraznou tečku za zdařilým koncertem se zasloužila rodina Bílkova, která sestavila malý rodinný bigbend, rodiče se syny Martinem a Michalem se předvedli ve složení kytara, klavír, bicí a zpěv.

Pedagogové i ředitelka základní umělecké školy děkují co nejsrdečněji všem rodinám, které vynaložily velké úsilí při přípravě koncertu a překonaly trému z veřejného vystupování. Všichni, kteří věnovali mnoho času nácviku skladeb, jistě strávili se svými dětmi krásné a nezapomenutelné okamžiky plné radostné rodinné pohody!

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ V. Pavlovice


 

Fotogalerii z III. ročníku koncertu ZUŠ Velké Pavlovice
HRAJE A ZPÍVÁ CELÁ RODINA otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

 

 

29-04-2013-BK