Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Trkmanku navštívil svatý Martin, přijel na jarmark

V sobotu 14. listopadu 2015 navštívil již podruhé Ekocentrum Trkmanka svatý Martin na bílém koni. Na nádvoří ho slavnostně přivítali herci z ochotnického divadla Kadet ze Staroviček. Martina nejen přivítali, ale také všechny návštěvníky seznámili s jeho životem a historickými činy.

Poté měly děti možnost se na koni svatého Martina dokonce i svézt. Všichni přítomní mohli zhlédnout divadelní představení s názvem „Jak přijel Martin na bílém koli“.

Celé nádvoří zaplnily stánky s rukodělným jarmarečním zbožím, v předadventním čase převážně vánočně laděným. Někteří z prodejců se mohli pyšnit titulem Nositel tradic. Obdivovat jsme mohli reliéfní perníčky, vyřezávané svíčky, vařečky, věnce a vonice ke krojům, šátky, šperky, dřevěné hračky, dětské tepláčky a montérky a spoustu dalšího.

Stejně jako vloni zaměstnanci ekocentra pro návštěvníky přichystali pestré občerstvení. V nabídce bylo husí stehno s chlebem, polévka „zelňačka“, štrúdl s jablky, přesňáky s povidly a pro nejmenší párek v rohlíku.

Doufáme, že se všem zúčastněným na jarmarku líbilo a také chutnalo
a že nám zachovají přízeň i v dalších letech!

 

Za Ekocentrum Trkmanka Zuzana Pecháčková * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Fotogalerii ze SVATOMARTINSKÉHO JARMARKU na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal

 

Další pěkné fotografie ze SVATOMARTINSKÉHO JARMARKU na Ekocentru Trkmanka
* otevřete kliknutím ZDE

 

 


18-11-2015-BK