Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Trkmanka žije letními přírodovědnými kurzy pro děti

Už druhým rokem pořádá Ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích letní přírodovědné kurzy pro děti různých věkových skupin a to pobyty jednak pobytové, ale také stále populárnější příměstské. Prázdniny roku 2014 zahájili na Trkmance kurzem pobytovým pro děti nižšího stupně ZŠ s celotýdenním tématem „Kam zmizel sysel?“

Malí táborníci pátrali po tomto stále vzácnějším a ohroženějším druhu veverkovitého hlodavce spolu se svou hlavní vedoucí slečnou Yvetou Košťálovou a jejími sekundantkami Pavlou Šrabalovou a Karolínou Osičkovou. Ty svým svěřencům připravily skvělý program plný zábavy, ale i poznání a nenápadného, o to účinnějšího, vzdělávání.

Sysel obecný, jeho výskyt ve Velkých Pavlovicích a okolí, vyprávění o jeho pozoruhodném životě, o jeho ochraně, se táhl jako pomyslná nitka celého týdne. Na tu táborníci navlékali jako korálky další super činnosti, jako založení a vedení badatelského deníku, vycházky do přírody s pozorováním života dalších mnoha živočichů a rostlin v jedinečných ekosystémech okolo našeho města, báječné hry, soutěže, tvoření, táboráky, opékání špekáčků, stezka odvahy, prostě vše, co si na správném letním prázdninovém táboření jen dokážete představit.

Děti byly ubytovány v nádherných, čistých a moderně zařízených pokojích ekocentra, kde se o ně všichni pečlivě a s láskou starali. A to nejen jejich vedoucí, ale také paní kuchařky si je pěkně předcházely nepřebernou škálou dobrůtek, na kterých si vždy pěkně pošmákly.

První pobytový přírodovědný kurz na Ekocentru Trkamnka roku 2014 byl prostě skvělý!
Škoda jen, že je již minulostí. Doufejme, že pro děti krásnou a nezapomenutelnou!

Karolína  Bártová


 

Fotogalerii z prvního pobytového přírodovědného kurzu na Ekocentu Trkmanka roku 2014
s tématem "Kam zmizel sysel?" otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Ekocentra Trkmanka

 

 

10-07-2014-BK