Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Třináctka Májových otevřených sklípků lákala k ochutnávkám tekutých pokladů

Májové otevřené sklepy roku 2017 jsou již minulostí. Jsme potěšeni, že po všech stránkách úspěšnou. Vinné sklípky vinařů pořádajícího spolku Víno z Velkých Pavlovic, kterých se protentokrát zapojilo rovných třináct, navštívila bezmála tisícovka spokojených návštěvníků, hudební večer s besedou u cimbálu v sokolovně pak zhruba pětina z nich.

Příjemné je, že celodenní vinná akce proběhla v pohodovém duchu, v klidu, bez sebemenších problémů. Dobré náladě významným dílem přispělo také nádherné teplé a prosluněné májové počasí.

Jako osvěžující fakt se jeví oproti dřívějším ročníkům omlazené složení zájemců o degustaci. Mezi návštěvníky otevřených vinných sklepů je čím dál více lidí odhadem do třiceti let. Zajímají se nejen o samotné ochutnávky, ale také o informace ohledně pěstování vinné révy, výroby vína, rádi se dozví o podnikání na poli vinařství a prohlédnou si vinné sklípky včetně hospodářských prostor.

Další nejbližší příležitost ke všemu výše zmíněnému budou mít všichni milovníci vína již velmi brzy. Už v sobotu 1. července 2017 se uskuteční další otevřené sklepy, tentokrát velmi specifické – noční, s názvem VÍNO V ORANŽOVÉM aneb NOČNÍ PUTOVÁNÍ ZA VÍNEM.

Víno z Velkých Pavlovic * MÁJOVÉ OTEVŘENÉ VINNÉ SKLEPY 2017

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 9.5.2017