Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Třináctého v pátek masky měly svátek!

Ačkoliv je pátku třináctého přisuzováno ne příliš populární bláznovství a vcelku špatný den, kdy by se raději nemělo ani z postele vstávat, dá se toto datum využít i naprosto jinak a především – v pozitivním slova smyslu.

Právě tak se dělo v pátek třináctého v Mateřské škole ve Velkých Pavlovicích, kde si daly dostaveníčko masky rozličných druhů a následně se oddávaly, včetně paní učitelek, nezkrotnému bláznovství a řádění na divoké dopolední maškarní párty.

Není tedy divu, že v takový rádoby „populární“ den vodily maminky po ránu do školky místo svých ratolestí spanilé princezny, lesní víly, Spider Many, kostlivce, medvědy, indiány, žabky, prasátka, klauny, šašky, našla se zde i jedna jedovatá muchomůrka, zařádit si přišla také prostořeká Pipi Dlouhá Punčocha, nevěsta, Bat Man, hrůzostrašný čert, Ferda Mravenec a nechyběla ani noční můra všech princezen – drak!

Jen co si děti dodaly na svačince nezbytnou energii, začalo se s přípravami. Každá třída si nejdříve představila své masky a děti si o nich společně s paními učitelkami něco málo popovídaly. Některým dětem masky rodiče koupili, některé je měly jako rodinný klenot poděděné a některým je dokonce vlastnoručně vyrobily a ušily zručné maminky.

Po krátkém úvodu ve třídách se děti přesunuly do společné místnosti, kde začal pravý a nefalšovaný maškarní bál. Hudba hrála, mezi dětmi běhali klauni (náramně se podobali paním učitelkám :-)!?), kteří měli pro děti připravený pestrý a veselý program. Ten začal přehlídkou masek po módním molu, pokračoval spoustou soutěží, jako kupříkladu skoky na ušatém míči a sběr balónků, kdy všichni vítězové, ale i poražení, obdrželi sladkou bonbónovou odměnu. Vše vyvrcholilo úžasnou diskotékou. Děti nejen tančily, ale také si s nadšením zazpívaly známé hity v podání oblíbené Dády Patrasové.

Maškarák byl ukončen těsně před obědem. A byl to doslovně nejvyšší čas! Některé děti byly tak sladce unavené a plné zážitků, že jim téměř padaly hlavy do voňavých obědových talířů. Po obídku si všichni vydatně schruply a není divu, že se většině zdály pohádkové sny …

PS: Děkujeme všem paním učitelkám za úžasný den našich dětí ... Rodiče

 

Maškarní bál roztančil sál!

Foto © 2009  Karolína Bártová

14-02-2009