Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tři zásahy velkopavlovických hasičů

Ve čtvrtek 8. prosince 2011 v 18.28 hod. byl telefonicky kontaktován strojník JSDH Velké Pavlovice s tím, že se u domu na ul. Hlavní ve Velkých Pavlovicích propadla vozovka s osobním vozidlem do kanálu. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o ul. Horní 2 - souběžnou s ul. Hlavní. Průzkumem bylo zjištěno, že se nikde v okolí propadliny nenachází osoby a nedošlo ani ke zranění. Dále bylo zjištěno, že se jedná o propadlinu ve vjezdu k výše uvedenému domu. S vozidlem MAN bylo vyproštěno vozidlo uvízlé jedním předním kolem v díře. Také bylo vytlačeno osobní vozidlo z garáže domu do dvora domu. Byla zastavena voda ve vodovodním řádu a prostřednictvím operačního střediska byly vyrozuměny Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s. Poté si velitel HZS Hustopeče převzal velení nad zásahem. JSDH Velké Pavlovice provedla ohraničení místa zásahu, aby na nebezpečné místo nevstupovaly osoby, provedla osvětlení místa zásahu a ve spolupráci s MP Velké Pavlovice rozmístnila dopravní značení, aby bylo možné uzavřít komunikaci na ul. Horní z obou stran. Přivolaný statik konstatoval, že je potřeba vymletou díru zasypat drtí a podepřít strop ve vjezdu domu.

K zasypání bylo spotřebováno asi 16 kubíků, tj. asi 30 tun recyklátu (5x Avia,6x traktor).

V sobotu 10. prosince vyjížděla jednotka SDH ke dvěma požárům. Ráno vyjela k zásahu do obce Vrbice na základě vyhlášení poplachu sirénou a sms zpráv. V době příjezdu na místo zásahu se u požáru nacházela jednotka SDH Kobylí, která prováděla hašení. Byl rovněž nasazen proud "C" k hašení střechy budovy  a ochlazování vedlejšího štítu budovy. Dovnitř budovy se nebylo možné dostat z důvodu velkého žáru. V průběhu hašení střechy a ochlazování sousedního štítu se na místo zásahu dostavila jednotka HZS Hustopeče a další. Po hašení střechy byla doplňována cisterna JSDH Kobylí. Velitel zásahu poslal poté Jiřího Schäfera (JSDH Velké Pavlovice) a hasiče HZS Hustopeče k ochlazování interiéru budovy proudem "C". Jakmile bylo provedeno ochlazení interiéru budovy a likvidace požáru bylo otevřeno okno z důvodu přirozeného odvětrání.

V průběhu dokončovacích prací bylo nalezeno velitelem zásahu torzo těla osoby. JSDH Velké Pavlovice posečkala na místě na ukončovací nezbytné práce a poté se na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

V sobotu navečer na základě telefonického ohlášení vyjížděli k požáru rostlinného odpadu. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se kouří z hromady (800 kubíků) rostlinného odpadu, který je složen v areálu firmy Hantály na ul. Tovární. Odpad je ve vlastnictví Města Velké Pavlovice. Vzhledem k tomu, že byl předpoklad, že se ohnisko požáru nachází ve vnitř hromady byla požádána firma Hantály o zapůjčení nakladače na rozhrabování. Také bylo požádáno o nakladač s obsluhou Město Velké Pavlovice. Hromada byla nakladači průběžně rozhrabávána a zalévána dvěma proudy "C" z vozidla MAN. Vozidlem Tatra 148 byla dopravována voda kyvadlově z hydrantu pod areálem TJ Slavoj na ul. Hodonínská.

Výsledná bilance soboty: 36 odpracovaných hodin, spotřebovaných 38 kubíků vody

 

Fotogalerii ze čtvrtečního zásahu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SDH Velké Pavlovice

12-12-2011 PV