Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tři roky tenisu mládeže

Tenis mládeže nemá ve Velkých Pavlovicích dlouhou tradici. Třetí rok hrají naši mladí tenisté soutěže organizované Českým tenisovým svazem. Již od první sezóny hrajeme ve všech mládežnických kategoriích, tedy mladší žactvo, starší žactvo a dorost.
 
První rok 2010 pod vedením trenérky p. Lenky Filipové se dá hodnotit jako rok, kdy jsme získávali první zkušenosti se závodním hraním. Přesto se podařilo dosáhnout dílčích úspěchů i co se týká sportovním výsledků. Ve všech třech kategoriích jsme zaznamenali určitě dobré výsledky a příslib do budoucna. Hlavně dorostenci nastupovali proti o mnoho starším hráčům a pro ně to byl opravdu velmi těžký rok. Velká škoda je, že po sezóně od nás odešla p.Filipová.
 
Po zimní přípravě vedené p. Kachlíkem a p. T. Bartošem nastoupili  mladí tenisté do dalšího ročníku 2011 již zkušenější, což se odrazilo i na výsledcích.  Dorost skončil na 4. místě ve své skupině a viděli jsme spoustu hodnotných utkání. Starší žactvo skončilo na 5. místě ve velmi vyrovnané skupině a jen pár smolných zápasů rozhodlo o tom, že jsme nebojovali o postup až do posledního zápasu. Nejlepšího výsledku dosáhli mladší žáci, kteří s přehledem vyhráli celou soutěž. Bohužel z organizačních důvodů jsme přenechali vyšší soutěž pro rok 2012 celku BORS Břeclav výměnou za výpomoc s hostováním chlapců v mladších žácích.
 
Přípravu na další rok 2012 zahájili tenisté pod vedením p. Kachlíka a p. Blažka. Již na začátku letošního ročníku jsme se potýkali se spoustou organizačních problémů. Nakonec se nám podařilo sestavit  družstva do všech tří kategorií. Už to se dá považovat za velký úspěch. Prvotní nadšení našich zkušenějších hráčů bohužel upadá a mladých bohužel mnoho nepřichází.

I tak si vedeme ve všech kategoriích vcelku dobře.

Dorostenci nastupují ve složení: Franc Marek, Melichar Jan, Šefránek Dominik, Kaderka Kryštof, Bauerová Vendula a Hovězáková Sabina. Dále vypomáhají starší žáci: Hájek Lukáš, Maincl Jan, Češek Filip a Otřelová Michaela.

Starší žáci nastupují letos takto : Kaderka Kryštof, Hájek Lukáš, Maincl Jan, Češek Filip, Kynický Matěj, Bedřich Šimon, Melicharová Michela, Otřelová Michaela, Punčochářová Andrea, Halmová Tereza.

Mladší žáci: Pernecký Dominik, Texl  Filip, Celnar David-všichni hostování z BORS Břeclav, Bedřich Šimon, Pejchl Lukáš, Franc Jakub, Janošková Iva, Bláhová Beáta, Otřelová Eliška, Šefránková Natálie.
 
V letních měsích pořádáme pro naše hráče tenisový kemp. V minulých třech letech se to podařilo  a doufáme, že i letošní rok tomu nebude jinak. Naši mladí tenisté se zúčastňují i turnajů jednotlivců a to s rozdílnými úspěchy. Konkurovat hráčům trénujícím až 5x týdně a pod vedením velmi zkušených trenérů je opravdu velmi těžké. Navíc je jen účast na turnajích časově a také finančně náročná.
 
Je velká škoda, že se nedaří přistavět další kurty ve sportovním areálu. Odtrénovat a odehrát velké množství zápasů na dvou kurtech se rovná malému zázraku. Díky vstřícnosti soupeřů se odehrají některé zápasy i ve venkovním prostředí. To ovšem přináší další náklady na cestování. Na malém počtu kurtů nám stojí i další rozvoj mládežnického tenisu. Nelze udělat další nábor mládeže, protože by asi nebyl prostor pro trénování. Musím připomenout i širokou základnu rekreačních tenistů, kteří si také rádi zahrají. 

Děkujeme všem nadšencům z řad dospělých i dětí za organizování soutěží a také všem členům tenisového oddílu za každoroční přípravu kurtů na sezónu a údržbu během roku. 

 

Pokud máte chuť sledovat výsledky našich mladých tenistů podrobněji
můžete na stránkách "
www.cztenis.cz ",
družstva, jihomor. , dorost III.třída.AD, st.žáci III.třídaCS, ml.žáci III.třída DM

 

Miroslav Maincl

 

 

14-06-2012 PV