Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tři požáry v Kurdějově

Ve středu 2. dubna vyjeli před pátou hodinou odpolední velopavlovičtí hasiči k požáru balíků slámy ke kurdějovskému rybníku. Cestou k požáru byla velmi diskutovaná SMS zpráva, která zněla stroze "POZAR BALIKU SLAMY". Problém byl ten, že se mohlo jednat o jeden balík, ale také o balíků více. Nakonec se jednalo o balíků více. Nebyl to však klasický větší stoh, takže se hasiči vrátili na hasičskou zbrojnici za dvě a půl hodiny. Balíky byly rozhrabány traktorem s vidlemi a na uhašení požáru postačilo 10 kubíků vody. Vyprázdnil se tedy MAN, Tatra a ještě i kubík vody z cisterny HZS Hustopeče. U požáru slámy zasahovaly jednotky PS Hustopeče, SDH Starovice, SDH Šitbořice a SDH Velké Pavlovice.

Ve stejném čase jen cca o 300 metrů od požáru slámy hořel odpad, který hasily jednotky PS Hustopeče, SDH Starovice, SDH Šitbořice.

K dalšímu požáru odpadu v Kurdějově vyjížděli hasiči v pátek 4. dubna krátce před osmou hodinou večerní. U požáru zasahovali jednotky PS Břeclav, PS Hustopeče, SDH Starovice, SDH Šitbořice a SDH Velké Pavlovice.

 

Petr Hasil

 

 

07-04-2014 PV