Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tři králové přišli k vám

V sobotu 8. ledna 2022 procházeli Velkými Pavlovicemi Kašpar, Melichar a Baltazar. Králové však nepřišli pouze tři. Letošního 22.ročníku Tříkrálové sbírky se účastnilo téměř padesát dětí. 

Díky štědrému příspěvku Města Velké Pavlovice a šikovným rukám zaměstnankyň Ekocentra Trkmanka se  podařilo pořídit nové pláště pro všechny malé velké krále.

Děkujeme všem, kteří koledníky vlídně přijali, usmáli se na ně a případně vhodili pár drobných mincí, či dokonce bankovek. Věřte, že pro koledníky to není vždy milá zkušenost. Bohužel se setkávají nejen s klidným odmítnutím sbírky, ale i s hrubostí a prásknutím dveří před obličejem. Proto právě především dětem, koledníkům patří obrovské díky za jejich čas, energii a úsměvy, kterými obdarovávají starší občany Velkých Pavlovic, kteří se během svátků díky nepříznivé epidemiologické situaci často ani nesetkali s živou koledou, s radostným zpěvem a vřelým slovem.

Děkujeme tedy znovu nejen za příspěvky, ale i za slušnost k ostatním a za dobrý příklad dětem.

„V tomto životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou.“
Matka Tereza

Farnost * Tříkrálová sbírka 2022 - Koledníci procházeli městem...

Text: Mgr. Alena Havlínová / Foto: Oldřich Otáhal / 11.1.2022