Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Třetí ročník školní akademie gymnazistů hýřil originalitou a vtipem

Poslední dny školního roku se zpravidla vlečou jako žvýkačka nalepená pod lavicí už v dubnu. Studentům se nic nechce, letošní počasí atakuje třicetistupňové teploty uvnitř tříd i na chodbách a přiznejme si, že ani pedagogický sbor už nehýří bůhvíjakou energií. 

U nás na gymnáziu se s programem závěrečného červnového týdne vyrovnáváme třetím rokem po svém – nacvičujeme na studentskou akademii! A úsilí všech studentů, učitelů a často i rodičů bylo zúročeno ve středu 28. 6. v sále sokolovny.

Třetí ročník akademie zahájil ředitel školy rekapitulací ročníků předchozích a přáním příjemného podvečera. Program rozjela kapela Beze jména, složená ze studentů tercie, kvarty a 3. A. Tradiční nástrojové složení doplnil cimbál a všechny tři písně rozpohybovaly nožku nejednoho diváka.

Následovalo vystoupení primánů. Pod vedení paní učitelky Osičkové nacvičili hudební verzi pohádky O červené karkulce, známou z filmu Tři bratři. Karkulku i babičku vysvobodil z vlkova břicha chrabrý myslivec a z vlka nenažraného se stal zdomácnělý vlk hlídací. Kromě celotřídního čísla měla prima ještě jedno želízko v ohni – Nela Minárechová zahrála a zazpívala píseň s názvem Kapela od skupiny Chinaski.

Sekunda si připravila stínové divadlo, ve kterém originálně ztvárnila koloběh života. Stejné téma si pro svoje vystoupení vybrali i studenti tercie. Jejich „nekonečný příběh“ dokreslily ukázky známých písní slavným hitem „Step by step“ počínaje a „Aj tak sme stále frajeri“ konče. Řekla bych, že nejedno oko po těchto dvou vystoupeních na tak trochu vážnou notu nezůstalo suché.

Následující číslo v podání Lukáše Pejchla a Honzy Krejčiříka z kvarty naopak vyloudilo pobavený smích. Nesmrtelná scénka dvojice Kaiser – Lábus „Kubrt“ prostě nemůže zklamat. Vyšší ročníky gymnázia reprezentovala pouze třeťačka Tereza Komínková, která se sparing partnerem předvedla poi show nazvanou „Fire vs LED“.

Zlatým hřebem do pomyslné rakve letošního školního roku byla tematická píseň „Červnová učitelka“ zpívaná improvizovaným učitelsko-studentským sborem.

Ještě musím složit poklonu skvělému moderátorskému duu Bety Průdková a Ondřej Bajger. Lehkost, s jakou večerem provázeli, se jen tak nevidí ani u ostřílených moderátorských bardů. Díky všem vystupujícím, pomáhajícím, organizujícím či jinak angažovaným za hodinku a čtvrt příjemné zábavy. A divákům za prima atmosféru. Třeba zase za rok. Třeba vystupujících bude víc. Ale určitě zase všichni sklidí zasloužený potlesk.

Gymnázium * Školní akademie roku 2017

Text: Mgr. Jana Zavadilová, pedagog Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 30.6.2017