Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Třeťáci navštívili v rámci výuky velkopavlovickou radnici

Minulý pátek navštívili žáci třetích tříd základní školy místní radnici – sídlo Městského úřadu Velké Pavlovice. Milou průvodkyní se jim stala paní matrikářka Dagmar Švástová. Děti se podívaly všude tam, kam se běžně nemají možnost v jejich útlém věku dostat, kupříkladu do kanceláře starosty a nebo si posedět v obřadní síni.

 

A jak se třeťákům na radnici líbilo? Začtěte se do následujících řádků a dovíte se více…


V pátek 5.11. jsme se vydali navštívit Městský úřad v Pavlovicích. Provázela nás matrikářka, paní Dagmar Švástová. Byli jsme i u pana starosty. Viděli jsme obraz, který dostaly Pavlovice od Francouzů. Byli jsme i v zasedací síni. Moc se mi to líbilo.

Eliška Bálková, 3. A

Naše třída navštívila městský úřad v pátek 5.11. dopoledne. Provázela nás matrikářka Dagmar Švástová. Nejvíce se mi líbil obraz od přátel z Francie.  Také jsme se seznámili s pamětní knihou našeho města. Pan starosta Pavel Procházka se s námi bavil, byl k nám milý.

Viktor Bednařík, 3. A

V pátek 5.11. jsme se vydali navštívit Městský úřad v Pavlovicích. Doprovázela nás paní Dagmar Švástová. Viděli jsme i snímek z letadla. Viděli jsme knihu, kam se zapisuje, kdo kdy zemřel nebo se narodil. A taky nás zavedla za panem starostou. Z exkurze jsme si odnesli dárečky.

Radek Krejčiřík, 3. A

Přivítala nás paní matrikářka. Povídala nám o minulosti i současnosti naší obce. Viděli jsme tři knihy. Potom jsme navštívili výstavní síň. A byli jsme také v pracovně pana starosty.

Štěpán Prokeš, 3. B

Na městském úřadě je starostou Ing. Pavel Procházka. Paní matrikářka nás zavedla do výstavního sálu. Byla tam mapa Velkých Pavlovic. Paní matrikářka nám ukázala i kancelář starosty. Vyprávěla, že ve Velkých Pavlovicích bydlí 3049 obyvatel, že se narodilo 26 lidí a zemřelo 22 lidí. Odstěhovalo se 47 a přistěhovalo se 42 lidí.

Lukáš Pejchl, 3. B

Viděli jsme kroniku starou 100 let. Paní matrikářka nám ukázala knihu, do které zapisuje narozené děti. Návštěva radnice se mi moc líbila.

Eliška Otřelová, 3. B

Na městském úřadě to bylo moc hezké. Bylo to tam úplně vzorné. A dověděla jsem se, že jsem zapsaná v knize a  ještě spoustu a spoustu věcí, které ještě neznám. Dověděla jsem se, že ve Velkých Pavlovicích je pan starosta jménem Pavel Procházka. A to nejdůležitější, že Velké Pavlovice se proslavily Velkopavlovickou meruňkou. Pavlovice jsou hezké město. Jsem ráda, že v něm bydlím.

Michaela Pecháčková, 3. B

Na městském úřadě jsme zjistili mnoho informací. Paní matrikářka nám řekla, že máme 3049 obyvatel. Pak nám řekla, kolik se jich narodilo, zemřelo, odjelo, přijelo. Starostou Velkých Pavlovic je Ing. Pavel Procházka. Místostarosta je Ing. Zdeněk Karber. Nakonec jsme dostali pamětní medaile a šli zpátky do školy.

Eva Novotná, 3. B

 

Fotogalerii z exkurze žáků třetích tříd ZŠ Velké Pavlovice na radnici
otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

24-11-2010-BK