Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Trasa EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ dvojnásobně delší!

Letošní, v pořadí již pátá, EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ je opět plná atraktivních novinek (pozvánka ZDE). Nejvýznamnější z nich je prodloužení trasy z původních necelých dvaceti km na dvojnásobek, tedy na kilometrů čtyřicet. Současně se trasa stává okruhovou, tzv. „z místa do místa“, což cykloturisté určitě rádi přivítají. Zvýšil se také počet obcí, které si budou moci putující po Kraji André prohlédnout – teď je jich celkem devět.

Doposud se v rámci Expedice Krajem André projíždělo pěti obcemi a městy – Hustopečemi, Starovičkami, Velkými Pavlovicemi, Bořeticemi a končilo se ve Vrbici. Od letošního ročníku se bude pokračovat dále do Kobylí, Němčiček, Horních Bojanovic, Kurdějova a zpět do Hustopečí na náměstí. Zde bude celodenní akce završena bohatým odpoledním kulturním programem s finálním překvapením, ale o tom až zítra :-)!

Každý ze zaregistrovaných účastníků expedice obdrží na startu (Kemp Formanka Hustopeče), mimo řady jiných dárečků a upomínkových předmětů, také informativní brožurku s přehlednou mapkou nové trasy cyklovýletu, takže pokud se jí budou všichni držet, určitě nezabloudí a zdárně přijedou do cíle (náměstí v Hustopečích).

Tradiční brožurka byla pro ročník 2010 zaktualizována a tak se v ní dočtete spousty zajímavostí a nových tipů k zastavení ve stávajících pěti obcích Kraje André, ale především informace o dalších čtyřech „nováčcích“. Zaměříme-li se právě na ně, můžeme již nyní prozradit, že Kobylí bude lákat do místního muzea a vinné uličky Suchořádská zmola, Němčičky třeba na adrenalinovou jízdu po zcela nové bobové dráze či ke klání na minigolfovém hřišti,  Horní Bojanovice k příjemnému osvěžení na koupališti a Kurdějov k prohlídce velevzácné a unikátní historické stavby opevněného gotického kostela.

V každé z devíti obcí se mohou účastníci expedice zastavit v otevřených vinných sklípcích drobných vinařů a ochutnávat. Jejich seznam s kontakty bude uveden v razítkovacím průkazu, který je nezbytnou součástí startovacího balíčku. V tomto průkazu je také k dispozici seznam všech razítkovacích míst a uveřejněn doprovodný program ve všech obcích po trase cyklostezky.

 

Doufáme, že jste již nyní dostatečně naladěni a přesvědčeni,
že se v Kraji André nebudete v žádném případě nudit a také,
že se u nás navzdory inovační trase neztratíte!

 

Dofoukněte kola, v sobotu vyrážíme – těšíme se na vás!

 

Foto © 2008 František Kobsa

 

23-06-2010-BK