Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tradiční vánoční jarmark a koncert studentů gymnázia

Tradiční studentský jarmark Gymnázia Velké Pavlovice se uskutečnil v úterý 17. prosince 2019. V tento den se přízemní prostory školní budovy proměnily v nákupní stánky, které dýchly adventní náladou.

Své výrobky nabízeli žáci jednotlivých tříd. Pestrou paletu cukroví, perníků, medovníků a dalších sladkostí doplňovala vánoční přáníčka, bižuterie, adventní věnečky, obrazy, sušené plody, svíčky a jiné nápadité výtvory. Nechybělo ani teplé občerstvení tak příznačné pro toto období v podobě jablečného punče.

Advent je dobou očekávání a příprav, ale také dobou pomoci potřebným. Tuto skutečnost si uvědomují i naši studenti. Rozhodli se věnovat výtěžek z prodaných výrobků a dobrovolných příspěvků z vánočního koncertu Petříkovi Holinkovi z Hodonína, který trpí závažnou chorobou (Duchennova svalová dystrofie). 

Stejně jako rodiče Petříka i já si vážím toho, že myšlenka pomáhat a udělat radost někomu potřebnému našla u našich žáků, rodičů, ale i veřejnosti širokou podporu a zájem.

Vybraná částka činí 22.956,- Kč.

Všem moc děkujeme!

Gymnázium * Studentský vánoční jarmark a koncert v kostele

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 19.12.2019