Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Toskánské odpoledne, událost na vlně noblesy

Čtvrtek s datem 6. června 2024 se nesl ve Velkých Pavlovicích ve znamení růží. Na Šlechtitelské stanici vinařské, a. s. - Vinařském penzionu André se opět po roce konalo už tradiční Toskánské odpoledne, v rámci nějž byly slavnostně otevřeny tamní zahrady rozária Moravského Toskánska. 

Program, na který hosty srdečně pozvali majitelé penzionu André Jarmila a Vladimír Poliakovi, byl bohatý a rozmanitý. Na své si přišli všichni, milovníci květin, růží, vůní, vína, jídla, chutí, hudby, módy a dokonce i klobouků.

Velmi zajímavým okamžikem odpoledne se stal ceremoniál pasování žen do Dámského klubu Lady Agni, který zde oslavil půlkulaté páté výročí od svého založení. Neméně atraktivní byla módní přehlídka nejen klobouků Kloboukového klubu Radky Chabičovské, jež byla událostí navýsost noblesní. O hudební doprovod se postaral fenomenální saxofonista Pavel Hoďa, jehož produkce nenechala snad jediného účastníka v poklidu. 

Jak zajisté každý přirozeně očekává, o vynikající vína ze sklepů ŠSV, a.s. nebyla nouze, stejně tak o kulinářské skvosty a delikatesy z grilu, připravené a servírované personálem tamní vyhlášené restaurace. 

Celá událost byla zpestřena oblíbeným losováním o vinné i nevinné ceny. Díky pestrému programu i krásnému počasí se Toskánské odpoledne vydařilo a doufáme, že nikoho nezklamalo. Už nyní se těšíme na další.

Kultura & vinařství * Toskánské odpoledne na Vinařském penzionu André

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 10.6.2024