Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

TORNÁDO NIČILO, MY POMÁHÁME!

V pátek dopoledne dne 25. června 2021 se v zasedací místnosti radnice Hustopeče sešli zástupci města Hustopeče, starostové ORP Hustopeče a zástupci Mikroregionu Hustopeče, aby podle pokynů Jihomoravského kraje společně připravili plán pomoci oblastem zasaženým čtvrtečním tornádem.

Toto jsou nejdůležitější informace pro obce a občany:

* dle pokynů krizového štábu Jihomoravského kraje je důležité sepsat všechnu dostupnou techniku, která by mohla být použita při odklízení trosek po akutním zásahu složek IZS. Máte-li k dispozici traktory, bagry, kontejnery apod., napište na e-mail novak@hustopece.cz

* důrazně se nedoporučuje pořádat materiální ani potravinové sbírky. Občané zasažených měst jsou zásobování hmotnými rezervami kraje, o případnou pomoc bude veřejnost požádána.

* Město Hustopeče již dopoledne zřídilo speciální účet Tornádo ničilo, my pomáháme, pod číslem 6013134339/0800, kam je možné posílat finanční prostředky. Ty budou následně posílány přímo na účty obcí, případně škol apod.

* starostové obcí ORP Hustopeče byli poučeni o tom, jakým způsobem pořádat přímo v obcích sbírku do pokladniček. V Hustopečích budou pokladničky prozatím k dispozici na víkendové akci Slunovrat s vínem, a to přímo ve sklepech zapojených vinařů.

* dobrovolníci, kteří by chtěli vyjet pomáhat přímo do zasažené oblasti se mohou hlásit na e-mail novak@hustopece.cz a bude-li třeba, budou o vyslání dobrovolníků informováni. Prosíme, nezajišťujte pomoc individuálním způsobem.

Jihomoravský kraj již zřídil Linku shromažďování pomoci na tel. čísle 800 129 921, kam se můžete nahlásit se vším, co můžete nabídnout.

Na závěr se všichni přítomní ujistili o tom, že žádné z obcí ORP Hustopeče nehrozí akutní nebezpečí a až na lokální výpadky proudu přečkali čtvrteční řádění bez větší újmy.

VÍCE INFORMACÍ NA WEBU * www.hustopece.cz/tornado

Fotogalerie zkázy na jihu Moravy * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: Mikroregion Hustopečsko / 25.6.2021