Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Topná sezóna začala

Babí léto již skončilo a lidé si tak musí začít vytápět své domovy. Minulá extrémně dlouhá topná sezóna se neobešla bez požárů souvisejících s topidly a komíny. Na těchto nehodách se bohužel vedle technických závad mnohdy podílí i lidská neopatrnost či neznalost.

Také v letošním roce již museli hasiči zasahovat u požárů komínů či topidel. Pokud si nepřejete, aby Vám před domem blikalo majáky hasičské auto, nechejte si provést důkladnou prohlídku komínů. Takovou prohlídku Vám určitě rádi provedou za mírný poplatek kominičtí mistři. V našem regionu se můžete obrátit na kominického mistra Adama Šebesu.

Neudržovaný komín, do kterého proudí spaliny z tuhých paliv může zapříčinit i požár půdy a následně celé střechy jak majitele komínu tak jeho souseda. Právě špatný stav komína způsobil požár rodinného domku v Podivíně na začátku měsíce října, kde zasahovali také velkopavlovičtí hasiči. K dalšímu zásahu spojenému se špatným stavem komína vyjížděli dnes časně ráno. Tentokrát hořelo ve Velkých Pavlovicích.

Ještě před topnou sezónou by si měl každý vyčistit kamna a seřídit kotel topení. Topí-li se pevnými palivy, zanesený komín vede nejen ke špatnému hoření, ale roste i nebezpečí vznícení sazí, škvíry v komínovém plášti zase hrozí vznikem požáru na půdě.Více na www.firebrno.cz/topidla-a-kominy-jak-bychom-s-nimi-meli-nakladat.

14-10-2009