Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Topka těch nejlepších představena

Poslední dubnová sobota byla opět vyhrazena ryze modrohorským vínům, která se veřejnosti představila v již IV. ročníku prestižní výstavy vín s názvem 30 VÍN MODRÝCH HOR ve velkopavlovické sokolovně. V letošním ročníku se utkalo 176 vín, z toho bílých 86, červených 71 a růžových 19, z pětice obcí mikroregionu Modré Hory.

Přehlídku zahájil a úvodní slovo pronesl Ing. David Ludín, Ph.D., nová posila týmu, a ujal se slavnostního vyhlašování oceněných vín resp. vinařů. Věcné ceny a diplomy předali zástupci DSO Modré Hory - Mgr. Pavel Kotík, starosta obce Kobylí a předseda svazku v jedné osobě, František Petrásek, starosta obce Bořetice, Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice a Ing. Přemysl Pálka.

Své zastoupení zde mělo také Vinium a.s. Velké Pavlovice se svým vinařským stánkem s ochutnávkou vín. Již tradičně k veselé náladě velkou měrou přispívala cimbálová muzika Primáš z Boleradic. Podle usměvavých tváří a cinkotu sklenic lze usuzovat, že se hosté dobře bavili a strávili příjemné chvíle.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě této výstavy,
vinařům za dobrou spolupráci a ještě jednou posíláme velkou gratulaci.

Modré Hory * IV. ročník výstavy 30 VÍN MODRÝCH HOR

Text: Eva Bauerová, DiS. - www.modrehory.cz / Foto: David Rozínek / 3.5.2018