Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"To vždycky slavíte až do úterý?"

... ptají se hosté a návštěvníci našeho města překvapeně, když si prohlédnou celou pozvánku velkopavlovických hodů. Úterní odpolední průvod "barevných" stárků a "bílých" stárek a celý program hodové zábavy se všem místním i přespolním určitě líbily.

 Také chasa a ostatní tanečníci si už vydechli, protože zvládli nedělní slavnostní zahájení, pondělní obřadní zavádku a mohli naplno rozjet úterní hodovní den, ve kterém se nad krojovanými slitovalo i letní počasí a který patřil především "čmelákům", tedy rozkošným nejmenším, a ve kterém další sólo měli "ženáči", jejich rodiče a prarodiče, strýčci a tetičky, třeba i přespolní. Všichni ti, co tančili bosky a ještě i jinak.

 "Ale hody u nás v úterý stejně nekončí", říkáme všem návštěvníkům Velkých Pavlovic. "Zůstaňte do soboty, přijďte se podívat také na hodky a za další týden ještě třeba i na Velkopavlovické vinobraní".

 

Průběh úterního hodovního dne si můžete prohlédnout po kliknutí na fotografii.

 

Kopie - hody utery (09).JPG

 

22-08-2012 RD