Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Titul na Štěpánském turnaji v malé kopané opět patří Seebet Teamu

Už počtvrté se sešli fanoušci kulatého nesmyslu na Štěpána ve velkopavlovické hale, kde se znovu po roce konal turnaj v malé kopané. Zájem o turnaj byl letos enormní. Maximální kapacita 16 týmů byla po třech týdnech obsazená, přitom zájemců bylo ještě o polovinu více.

Celý turnaj odstartoval v 8 hodin zápasy ve skupinách. Vítěz dvou ročníků Seebet Team si připsal vůbec první porážku v základní hrací době v celé historii turnaje, když ve skupině nestačil na vítěze skupiny Loupežníky z povolání. Tato dvojice také postoupila mezi osmičku nejlepších. Tam se rovněž podívali hráči TJDN a Prostě dorost z „Béčka“. Obhájce titulu z roku 2017, celek IJO pak prošel bez ztráty bodu skupinou C, kterého následoval nováček Boys4you, za který nastoupil také bývalý český reprezentant a na podzim hráč prvoligové Příbrami Mario Holek. Až do posledního kola byla situace dramatické ve skupině D. V ní si nejprve Gambáči došli suverénně pro první místo s úctyhodným skóre 17:2, druhý postupujícím se pak stali obhájci bronzu Oggy a škodíci.

Všechny zápasy nejlepších osmi týmů byly oku lahodící a plně zaplněná tribuna velkopavlovické haly se bavila. Čtvrtfinále nabídlo obě reprízy závěrečných střetnutí z předešlého roku. I tentokrát vzešel z duelu mezi TJDN a Oggy a škodíci vítězně druhý jmenovaný tým. Obhájci i IJO ale narazili, a především hattrick nejlepšího střelce turnaje Čeňka Cenka znamenal postup Seebet Teamu. Čtvrtfinále bylo rovněž konečnou pro Boys4you, v duelu s Loupežníky z povolání vedlo, dvě chyby ale znamenaly obrat ve skóre. Jako poslední si po přestřelce s Prostě dorost zajistili účast mezi čtveřicí nejlepších Gambáči.

První semifinále nabídlo dramatickou bitvu mezi Loupežníky z povolání a Oggy a škodíky a především fantastický výkon nejlepšího brankáře turnaje Tomase Vebera z prvně jmenovaného celku znamenal těsnou, ale cennou výhru 2:1 a postup do finále. Druhý duel byl opět představením Cenka, ten svým dalším hattrickem zničil také Gambáče a posunul Seebet Team počtvrté do souboje nejlepších.

Gambáči si chuť spravili v zápase o bronz a výhrou 5:1 si zajistili zisk poháru za třetí místo. Finále tak nabídlo opakování zápasu ve skupině. A byl to opět zápas o prvním gólu. Taktický duel z obou stran rozhodl po střílené přihrávce Tomáš Prokeš ze Seebet Teamu, který po zbytek zápasu, i díky početné lavičce náhradníků, kontroloval stav a po roční pauze si zajistil opět triumf na Štěpánském turnaji v malé kopané.

Za pořadatele bych chtěl ještě jednou sdělit VELKÉ DÍKY všem týmům a hráčům i zájemcům o turnaj, všem, kteří přispěli k hladkému uspořádání turnaje, městu Velké Pavlovice za poskytnutí tělocvičny k jeho konání a také dárcům a sponzorům, kteří poskytli ceny pro vítěze a nejlepší hráče.

Díky a snad za rok zase!

Kompletní výsledky a statistiky 4. ročníku * ke stažení po kliknutí ZDE

Štěpánský turnaj v malé kopané - IV. ročník

Text: Michal Jilka / Foto: Archiv Štěpánského turnaje v malé kopané 2018 / 2.1.2019