Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tipy našeho TIC - plavba pod Pálavou Věstonickou Venuší & Lednický minaret s příchutí orientu pouze s omezením

Zdroj: Týdeník NOVÝ ŽIVOT, 26. 7. 2007


Lodí do Brodu nad Dyjí? Žádný problém

Společnost Lodní doprava Břeclav se může pochlubit novým přístavem, který otevřela v Brodu nad Dyjí. Zájemci o plavbu po Novomlýnských nádržích tak mají další příležitost k projížďce po jedné z největších vodních hladin v republice.

"Přístav v Brodu jsme otevřeli už loni na zkoušku. Byl ale přibližně o kilometr dál, proto se o něm moc nevědělo. Po volbách se majitel společnosti domluvil se starostkou a přístav vznikl už dvě stě metrů od silnice," vysvětlil kapitán lodi Jiří Kosek. Podle jeho slov možnost dopravit se do Brodu na lodi využívají rekreanti i rybáři. Do Brodu se dostanou při plavbě po pravidelné tříhodinové trase z autokempu Merkur přes Pasohlávky.

Na lodi s romantickým jménem Věstonická Venuše, která se plavila i v Hamburku a Holandsku, se kromě vyhlídkových plaveb konají také svatby a večírky.


Na minaret jen s omezením

Lednický minaret zůstane minimálně do konce letošní sezóny pro turisty otevřený jen z části. Důvodem jsou rozsáhlé opravy. "Navštěvníci se mohou podívat jen na první ochoz. Další dvě patra jsou přístupná pouze zevnitř, protože je v nich ukotveno lešení," uvedla lednická kastelánka Ivana Holásková.

Podle jejích slov zatím není vůbec jasné, jak dlouho opravy potrvají. "Tuto sezónu celou, protože jsme dostali dva a půl milionu, i když bychom potřebovali mnohonásobně víc. Je těžké říct, jestli minaret zpřístupníme příští rok. Vzhledem k tempu oprav je to hvězdách." krčila rameny kastelánka.

(fia)