Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

TIP našeho TIC "Z chmurného počasí přímo do pohádky!"

Také nevíte, jak v nepěkných zimních dnech, navíc, když není po sněhu ani památky, zabavit své ratolesti? Vyrazte si s nimi do pohádky, nebo lépe řečeno přímo do „říše pohádek“ s princeznou Arabelou. Právě Arabela se zabydlí od dnešního dne, tedy 11. ledna 2011, v břeclavském muzeu. Expozici bude možné navštívit až do 20. března letošního roku.

Děti, ale i jejich rodiče, kteří na nesmrtelném seriálu Arabela vyrostli, se mohou těšit na princeznu Arabelu s celou její rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a mnoha dalšími postavami z Říše pohádek.

Kouzelný prsten promění  výstavní prostor Městského muzea a galerie Břeclav pod vodárnou v improvizované televizní studio, královský pohádkový palác či domácnost Majerových, a cestovní plášť ta zavede zájemce i do sedmdesátých let minulého století.

Na výstavě, kterou  připravil kolektiv autorů v čele s Petrem Lukášem v roce 2009, si návštěvníci připomenou padesát kostýmů jak z první třináctidílné série „Arabela“, tak z šestadvacetidílného pokračování „Arabela se vrací anebo Rumburk králem Říše pohádek“. U většiny jde o originály zapůjčené z České televize a výstava je dotvořená replikami těch předmětů, které se z různých důvodů do dneška nedochovaly.

 

Tak tedy neváhejte a vydejte se s dětmi na kouzelnou výstavu.
Určitě je takovým dárečkem, třeba za blížící se pololetní vysvědčení, potěšíte!

 

A R A B E L A
Výstava kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu ČT
Termín: 11.1. - 20.3. 2011
Více o výstavě po kliknutí ZDE.

 

 

11-01-2011-BK