Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

TIC Velké Pavlovice nabízí DVĚ NOVÁ DVD

Prvním z nich je poetický dokument vyrobený v rámci projektu ROZHLÉDNI SE A POZNÁVEJ se stejnojmenným názvem (cena 100,- Kč, délka dokumentu 45 min., z toho 30 min. o Velkých Pavlovicích, 15 min. o Senici) a druhým je oblíbená videokronika VELKÉ PAVLOVICE V ROCE 2009 (cena 250,- Kč), prostřednictvím které můžete zavzpomínat, co se během celého roku v našem městě vybudovalo, na kulturní, společenské, folklórní i sportovní dění a to celkem v 80 videoreportážích. Obě DVD si můžete zakoupit na Turistickém informačním centru Velké Pavlovice.

 

Zájemce upozorňujeme, že bude TIC ve čtvrtek a pátek 30. a 31. prosince 2010
z důvodu dovolené uzavřeno.

 

Od pondělí 3. ledna 2011 bude TIC Velké Pavlovice otevřeno dle běžné pracovní doby.

 


Malé „ochutnávky“ z nových DVD Videostudia Grégr, Velké Pavlovice


VELKÉ PAVLOVICE V ROCE 2009
Cena DVD * 250,- Kč

 

 

ROZHLÉDNI SE A POZNÁVEJ
Cena DVD * 100,- Kč

 

 


 

Videodokument Rozhlédni se a poznávej prohlubuje přátelství

 

Velkopavlovické Videostudio Grégr Miroslav se ve své současné tvorbě orientuje především na výrobu poetický laděných dokumentů z kraje jižní Moravy. Tvůrce těchto dokumentů Miroslav Grégr se vypracoval od filmování svatebních obřadů, křtů novorozeňat a hodů až k velmi umělecky pojatým dokumentům obsahující krásy malebné jihomoravské krajiny, folklóru a rozvoje vinařského kraje. Od prostého amatéra (od slova amore, tedy milovat) se dostal svým talentem, pílí a houževnatostí až k vysoce profesionální práci a též úrovni.

V uplynulých třech letech tak studio vyprodukovalo pět poetických videofilmů. "Po Krajině Modrých Hor" a "Rozhledně Slunečná", které mají svou nezaměnitelnou poetiku, přichází již třetí film mající souvislost s městem Velké Pavlovice.

V těchto dnech dokončený poetický dokument "Rozhlédni se a poznávej" vznikal v průběhu jednoho roku v rámci přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká Republika. Jedná se o družební města Senica a Velké Pavlovice. Ale to slovo družební už nezní tak zprofanovaně jako v minulých časech, ale svědčí o opravdovém přátelství, které je dokazováno nejen slovy, ale především skutky.

Dokument citlivě mapuje historii, současnost, ale i plány do budoucnosti. Je brán především v potaz duchovní život obyvatelů těchto spřátelených měst, ale i zajímavé místa v okolí. Je zde vyzdvižen podobný kulturní život jak civilní tak i náboženský. A že především budoucnost patří mladým,a le nechci, aby to zaznělo jako dávno zprofanovné heslo, ale jako skutečnost, která k oběma městům patří, a jež pro mladé připravili velmi dobrou životní úroveň, neboť většina obyvatel Senice je mladších 35 let a i ve Velkých Pavlovicích jsou podporovány mladé rodiny.

Miroslav Grégr i zde využívá svého originálního pohledu a citu pro kraj i krajinu, památky i současnou architekturu, kde se ve Velkých Pavlovicích přes 20 let s kamerou pohybuje. Velmi pečlivě nejen v tomto dokumentu, ale i v dílech minulých, dbá na krásu textu a slovního doprovodu.

Po slovutném mistru a herecké osobnosti Ladislavu Lakomém, se tentokráte postavili za mikrofon herec Petr Jančařík z brněnského dabingu a divadla a Lidmila Chudobová z Kobylí, vynikající interpretka veršů i prózy, jejíž projev má stále vzestupnou kvalitu.

Celý dokument je různorodý a přesto kompaktní, střídá prostředí i moderátory v rychlých prostřizích, takže se ani chvíli nenudíte. Zcela v poetickém duchu, který těmto dvěma malebným souběžným krajům přísluší.

Jsem poctěn, že na kvalitě dokumentů, s jakými přichází Videostudio Grégr Miroslav, se mohu v textové podobě podílet i já.

Oldřich Damborský, básník

 

28-12-2010-BK