Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

The NATO Jazz Orchestra v Brně, spolu s trumpetistou Michalem Damborským

Bigband reprezentující vrchní velitelství Severo-atlantické aliance natáčí tento týden v brněnském studiu Českého rozhlasu. Do tuzemska zavítal poprvé od svého vzniku v roce 1983. V elitním orchestru hraje jediný český zástupce. Není jím nikdo jiný než excelentní trumpetista a rodák z Velkých Pavlovic pan MICHAL DAMBORSKÝ.

Michal Damborský je absolventem brněnské konzervatoře a je už téměř tři roky nedílnou součástí armádního orchestru NATO. Jaká byla jeho cesta směrující do elitního hudebního tělesa? Kde a při jakých příležitostech band nejčastěji vystupuje? Kolik a jaké skladby nahrají muzikanti spolu s hostem, vojenským  uměleckým souborem Ondráš, v brněnském nahrávacím studiu?

Odpovědi na všechny tyto otázky jste mohli slyšet ve vysílání pořadu České televize Události v regionech Brno, který byl odvysílán ve středu dne 16. března 2022. Že jste jej promeškali? Nevadí! 

Pustit si jej můžete pouhým * kliknutím ZDE.

Přejeme Vám příjemnou podívanou!

Zdroj: Česká televize / 17.3.2022