Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Těšíme se na jarní akce

Komise pro kulturu a sport Rady města Velké Pavlovice se na svém pondělním podvečerním zasedání sešla se zástupci spolků a organizací z našeho města a také se starostou, Ing. Pavlem Procházkou, aby společně připravili hlavní kulturní a společenské akce jarní sezóny 2011. V letošním roce sjednotilo město všechny aktivity určené svým občanům do společného programu „Květen 2011 - měsíc dětí a seniorů“, ačkoliv první akce začnou již v dubnu a budou pokračovat až do června.

První aktivitou bude 2. ročník otvírání turistické sezóny pod romantickým názvem Jarní šlapka, v sobotu 16. dubna. Pro akci je stejně jako loni naplánováno putování od firmy ZAF na Hlavní ulici k rozhledně Slunečná, kde se dospělí mohou občerstvit a děti si zasoutěžit o sladké ceny. Pěší i cyklisté pak budou pokračovat ke šlechtitelské stanici a městem zpět za sokolovnu. Tam je budou očekávat dobré jídlo, pití, hudba a především místní výstava vín, na kterou mohou přivést své přátele a kamarády a na kterou je velkopavlovičtí zahrádkáři srdečně zvou již nyní.

Otvírání sezóny a výstava vín budou doplněny významnou aktivitou ke Dni země: město Velké Pavlovice nabízí rodinám, spolkům i organizacím, aby přišly zasadit svůj vlastní strom jako symbol rodiny, občanské soudržnosti či spolkové kultury. Zájemci o tuto možnost se mohou již nyní hlásit osobně na podatelně města, nebo na tel. 519 365 340.
Na další pro-rodinnou akci zvou všechny zájemce členové T. J. Sokol Velké Pavlovice na sobotu 30. dubna. Všichni příznivci pohybu mohou vyrazit na společný přechod Pálavy, plán trasy počítá také s účastí dětí a seniorů.

Dámský klub, všechny velkopavlovické školy a městská knihovna pozvou hlavně ženy v neděli odpoledne 15. května na kulturní program ke Dni matek. Svaz postižených civilizačními chorobami hned o týden později, v sobotu 20. května na Májovou veselici, určenou nejenom členkám a členům svazu a také nejen pouze seniorům.

Významná akce je připravována na sobotu, 21. května, neboť tento termín je určen nejenom návštěvníkům Velkých Pavlovic, kteří pojedou na kolech či půjdou pěšky při Májovém putování po Modrých Horách. Město Velké Pavlovice se bude celý tento den věnovat svým rodákům, kteří přijdou se svými rodinami na Setkání rodáků, svým návštěvníkům budou otevřeny školy i farní kostel, připravuje se odpolední kulturní program v parku, završený večerním zpíváním pod rozhlednou – Setkáním mužáckých sborů z regionu. Milovníkům akčních aktivit je ve stejném dni určen tenisový turnaj smíšené čtyřhry amatérských hráčů a doplňkový celodenní program obsahující prezentaci automobilů, kadeřnickou show, módní přehlídky, ochutnávku vín i taneční zábavu, které připravila firma Elisha mode v prostorách sportovního zařízení Slavoje. Otevřena bude i klubovna rybářského svazu.

Na neděli, 29. května je především pro malé občánky našeho města, jejich rodiče i prarodiče připravována oslava Mezinárodního dne dětí s celodenním bohatým programem, jak již tradičně bývá při této příležitosti zvykem.

Podporu rodinných aktivit, vazeb a společného trávení volného času nepochybně znamená také 2. ročník akce pořádné Základní uměleckou školou Velké Pavlovice v neděli 12. června, kterou je koncert Zpívá celá rodina. Setkání bývalých, současných a možná i budoucích posluchačů umělecké školy z rodin, které se věnují hudbě aktivně, spolu a s radostí.

Jan Melichar,
předseda kulturní komise


 

Fotogalerii z pondělní schůzky otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Mgr. Dana Růžičková

 

09-03-2011 PV