Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Těšanská "Víkendovka" žila příběhem Starého zákona

Adam a Eva, Kain a Ábel, Babyloňané, Noe – to nejsou účastníci letošní podzimní víkendovky v Těšanech, ale postavy, které celý víkend pro nás hrály důležitou roli. Tématem víkendovky se stalo prvních pět příběhů ze Starého zákona. Čtyřicet dětí se rozdělilo do čtyř příznačných skupinVyhnaní, kteří získávali za hry jablka na strom poznání, Bratři, kteří tvořili stádo ovcí, Potopení, kteří dostávali za hry zvířata do Noemovy archy a nakonec Babyloňané, kteří stavěli Babylonskou věž.

V pátek po tradiční mši s otcem Markem bylo nutné nejprve stvořit svět. Díky pomoci dětí se to zdárně podařilo a svět byl na světě, jak se říká. A vedoucí kulisy tohoto světa použili ve svých scénkách, kterým dětem velmi osobitě zahráli stvoření světa. No, a protože sedmý den se odpočívalo, tak i my jsme zalehli a těšili se na sobotní den plný her.

Ráno po Abrahámově rozcvičce čekalo děti první téma – Vyhnání z ráje, a tak jsme si vyrobili originálního ponožkového hada, zkusili si střelbu na jablko (naštěstí nestálo žádnému vedoucímu na hlavě), ochutnali jsme plody z rajské zahrady a za všechny hry sbírali cenné body do závěrečného hodnocení. Ještě před obědem jsme zvládli také druhé téma Kain a Ábel. Naštěstí nás i po tomto tématu zůstal plný počet jak vedoucích, tak dětí.

Po obědě nás čekalo třetí téma Noemova archa, takže děti měly za úkol najít páry zvířat, které bylo potřeba dostat do archy nebo vetřít se do přízně Boha, aby se na archu dostaly. V pozdním odpoledne jsme vyrazili na „kopec“ k místní kapličce, kde jsme pomyslně postavili Babylonskou věž a hlavně si opekli voňavé špekáčky. Dobrodružnou cestu zpět do Těšan jsme zvládli pouze za svitu měsíce a baterek.

Večer nás čekalo opět divadelní představení, avšak tentokrát nám příběhy ze Starého zákona hrály děti. A to už byl opravdu závěr. Ještě před spaním jsme vyhodnotili vítěze letošního víkendu (vyhráli žlutí, tedy Potopení) a rozdali si ceny v podobě originálního kalendáře na rok 2014 s příběhy Starého zákona. A protože jsme toho za celý den nachodili a naběhali dost, tak jsme všichni brzy šli spát. V neděli pak už bylo jen nutné dohledat u souseda vlastní ponožky, abychom odjeli s tím, s čím jsme přijeli, uklidit faru a hurá do kostela.

Musíme letos poděkovat všem, kdo nám přáli krásné počasí, protože babí léto tohoto víkendu bylo doslova „vymodlené“.  A taky poděkovat naší skvělé mládeži, která letos vymyslela, nachystala a zrealizovala řadu zajímavých a neotřelých her. Ať se to nezdá, na přípravu takové dvoudenní víkendovky je potřeba značné množství času, chuti, nápadů a „zapálenosti“.

 

Manželé Sadílkovi


 

Fotogalerii z podzimní "Víkendovky" v Těšanech na téma Starého zákona
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv Farnosti Velké Pavlovice

 

 

23-10-2013-BK