Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tenisové soutěže mládeže 2014

Již pátá sezóna v řadě byla pro naše mladé tenisty soutěžní. Paradoxně jsme už na konci zimního období museli řešit důležitou otázku, zda přihlásit do soutěží družstva ve třech, či pouze ve dvou kategoriích. Vzhledem ke stále užší základně naší mládeže jsme se rozhodli letos obsadit pouze starší žactvo a dorost, Nejmladší soutěžní kategorii - mladší žactvo jsme letos nepřihlásili. Letos nemáme v této kategorii dostatek místních mladých hráčů a museli bychom řešit spoustu hostování a přestupů. Nedostatek hráčského materiálu je způsoben omezeným prostorem k trénování. Nemůžeme udělat rozsáhlý nábor mládeže, protože jim nemůžeme nabídnout odpovídající prostor k trénování. Několik mladých hráčů ukončilo aktivní činnost a nové posily zatím nepřicházejí.

Dorost:

V této kategorii jsme letos nastupovali v osmičlenné skupině. Na rozdíl od předcházejících let jsme byli přeřazeni do jiného regionu. Los k nám byl ale vcelku příznivý hlavně s ohledem na cestování. Ze sedmi utkání jsme vyhráli pouze dvě a pětkrát jsme odešli poraženi. Na první pohled to vypadá jako neúspěch, ale vítězství s Velkými Bílovicemi a Kyjovem, těsné prohry s  Bystřicí pod Hostýnem a Uherským Hradištěm musíme hodnotit kladně. Podotýkám, že se setkáváme i se soupeři, kteří trénují několikanásobně více než naši hráči. Suverénně soutěží prošel celek Starého Města, který po zásluze postupuje.

Hráči dorostu, kteří letos nastupovali: Češek Filip, Fišer Jan, Maincl Jan, Bedřich Šimon, Bauerová Vendula, Otřelová Michaela a Melicharová Michaela. Dále vypomohli starší žáci Gajdůšek Bronislav a Pejchl Lukáš. Kapitán družstva Maincl Miroslav, zást.Otřel Jiří.

Starší žactvo:

I v této kategorii jsme zaznamenali dvě vítězství ze sedmi zápasů a to s Kyjovem a Drnovicemi. Po velkém boji až do posledního kola postupují právě Drnovice do vyšší soutěže na skóre před Velkými Bílovicemi. Smolně prohraná utkání s Lanžhotem a Ingstavem Brno nás stála lepší umístění v tabulce. Cestování bylo taky příjemnější než v minulém ročníku.

Hráči, kteří letos nastupovali: Bedřich Šimon, Gajdůšek Bronislav, Pejchl Lukáš, Celnar David, Sláma Ondřej, Groh Petr, Otřelová Eliška a Bláhová Beáta. Kapitánka Pejchlová Jitka, zást.Otřel Jiří.
 
Sestavy obou družstev se rodily velmi těžce. Po ukončení ročníku si myslím, že i zdárné odehrání soutěží je obrovským úspěchem.

Všichni hráči, kteří nastoupili, si zaslouží poděkování a to i přesto, že jejich přístup k zápasům je velmi rozdílný. Mnohokrát nastupují proti velmi sportovně vyspělým hráčům a umí i zabojovat. V některých případech jsme naopak prohráli zbytečně zápasy, které určitě šlo vyhrát. Takový je však sport, obzvláště tenis.

Poděkování si zaslouží i rodiče hráčů, za přízeň a hlavně za výpomoc při dojíždění na zápasy.

 

Celou sezónu je tedy možno hodnotit vcelku kladně a nezbývá než věřit v lepší zítřky velkopavlovického mládežnického tenisu.


Za tenisový oddíl  Miroslav Maincl

 

Foto © 2014 Miroslav Maincl

 

09-07-2014 PV