Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Taneční táboření kroužku malých roztleskávaček

V pátek 8. března 2013 se před budovou SVČ při ZŠ Velké Pavlovice začala scházet parta malých i velkých slečen s baťůžky a spacáky. Není divu! Blížila se pátá hodina odpolední a to znamenalo sraz kroužků Tance pro radost a Roztleskávačky, aby se mohlo uskutečnit letošní přespávání.

Hned po vpuštění tanečnic do jejich nového přechodného bydliště následovalo rychlé poučení, jak se chovat a seznámení s desaterem, které bez výjimky platilo pro všechny účastníky, obzvlášť poslední pravidlo: „Usmívat se!“. Pak následoval krátký čas na připravení se na cvičení a mohlo se začít.

Obě dvě taneční skupiny před sebou měly nelehký úkol - dodělat své taneční sestavy a vyrobit si část tanečního kostýmu. Proto se musely maximálně snažit a vstřícně spolu vycházet. Všechno krásně vyšlo a po dvou hodinové námaze následovala odměna v podobě toastů k večeři, po kterých se jen zaprášilo.

Aby všem vyhládlo, šlo se na večerní procházku po Velkých Pavlovicích a potom následoval zlatý hřeb večera. Každý zúčastněný si musel připravit taneční překvapení. Vedoucí byly ze začátku odhodlané vyhlásit nejlepšího tanečníka večera, ale všechna vystoupení byla tak pěkná, že nakonec odměnily sladkou odměnou všechny. Potom už jen zbývalo připravit se na spaní, nachystat si své místečko, kde se uložit a po čtení krátkých příběhů se šlo spát, aby všichni byli fit na další den.

Ráno proběhl v půl osmé budíček, i když všichni byli vzhůru už před sedmou, čím to asi bylo? Že by se všichni, tak moc těšili na vánočku, která měla být ke snídani?

Celé dopoledne bylo zasvěcené výrobě tanečního kostýmu, konkrétně, výrobě tylové sukýnky. Zprvu se to zdálo jako nemožný úkol, aby byly všechny sukýnky hotové vůbec do nejbližšího vystoupení a ne za pár hodin, ale jakmile se do toho všichni dostali, tak to šlo samo a i nejmladší účastnice všechno hravě zvládly.

Následovalo zopakování sestav a volná zábava na hraní her, aby vedoucí mohly v klidu připravit oběd a mohlo se pokračovat v nacvičování tanečních kreací. Až překvapivě šlo vše podle plánu, ve dvě hodiny odpoledne se už mohly začít uklízet prostory SVČ a mohlo se začít připravovat k odchodu. Ve tři jsme se všichni rozloučili a rozešli se každý svou cestou k domovu s tím, že v úterý a čtvrtek nás čekají další hodiny tancování.

Moc bychom chtěli poděkovat všem zúčastněním, kteří se podíleli na příjemné atmosféře a moc nezlobili a právě naopak pomáhali vedoucím a další velký dík patří SVČ, bez kterého bychom neměly prostory a materiální zabezpečení pro uskutečnění jak přespání, tak celých kroužků.

Vedoucí kroužku Kamila Kunická a Marie Holásková

 

Fotogalerii ze soustředění kroužků TANEC PRO RADOST & ROZTLESKÁVAČKY
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

13-03-2013-BK