Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Tančíte verbuňk? Přihlaste se do soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku

Hanáckoslovácký krúžek, z.s. zve všechny tanečníky verbuňku na regionální kolo soutěže ve verbuňku na Hanáckém Slovácku, které se uskuteční ve Velkých Pavlovicích.

Soutěž proběhne v sokolovně ve Velkých Pavlovicích 14. května 2022 v 19.30 hodin. Hudbou verbíře doprovodí CM Šmytec a slovem Marek Šalanda – autor knihy Slovácko sa nenudí.

Soutěže se mohou zúčastnit amatérští tanečníci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy nějakého kolektivu pěstujícího lidový tanec. Spodní hranicí je 15 let, horní věková hranice není stanovena.

Soutěžní vystoupení jsou veřejná a jejich nejnižší časový limit je dán čtyřmi slokami verbuňkové písně takto: nejméně jedna sloka zpěv, nejméně tři sloky tanec. Každému soutěžícímu bude umožněna zkouška s doprovodnou cimbálovou muzikou. Soutěžící není povinen zkoušku s doprovodnou muzikou absolvovat. Pořadí soutěžních vystoupení bude určeno losem.

Vítěz soutěže postupuje přímo do finále soutěže na MFF ve Strážnici 2022, soutěžící, kteří se umístí na 2. až 6. místě, postupují do předkola soutěže na MFF ve Strážnici 2022.

Z organizačních důvodů prosíme o zaslání přihlášek nejpozději do 15. dubna 2022.

Přihláška do soutěže * ke stažení ZDE

Celý statut soutěže naleznete na www.hskruzek.cz

Text: Zuzana Martinková / 18.2.2022